RK Gorenje Velenje RK Trimo Trebnje rokomet pokal Slovenije

Sreda, 15. 11. 2023, 21.40

Rokometni pokal Slovenije, 1/16 finala

Derbi za osmino finala po podaljšku dobil Trimo

Trebanjci so v pokalnem tekmovanju izločili Velenjčane.

Žreb parov 1/16-finala rokometnega pokala Slovenije za moške se je tako poigral, da sta se že na svoji prvi tekmi tega tekmovanja  pred tednom dni pomerili trenutno najboljši ekipi lige NLB, Gorenje Velenje in Trimo Trebnje. Po 60 minutah je bilo na semaforju 30:30, tako je odločal podaljšek, ki so ga dobili Trebanjci in se v osmino finala uvrstili z zmago 36:34.

RK Trimo trebnje
Sportal Trimo za 10, Gorenje za 12, Celje zmagalo za 15 golov

Gorenje Velenje Trimo Trebnje Uroš Zorman | Foto: www.alesfevzer.com Foto: www.alesfevzer.com Ko so deset minut pred koncem tekme Velenjčani vodili za tri, so na plin pritisnili trebanjski levi in tok igre obrnili v svojo korist. Gostje so najprej poskrbeli za infarktno končnico, nato pa tekmo podaljšali za deset minut.

V 64. minuti je Vid Miklavec zadel za prednost svoje ekipe s tremi zadetki. Velenjčani so se gostom uspeli približati, a rezultata jim ni uspelo obrniti. Končni rezultat (34:36) je z zadnjim golom na tekmi postavil Tilen Sokolič, ki je mrežo Trima iz Trebnjega zatresel desetkrat. Najboljši strelec tekme je bil z dvanajstimi zadetki član Trima Jan Jurečić.

Gorenje Velenje Trimo Trebnje | Foto: www.alesfevzer.com Foto: www.alesfevzer.com Ob Trimu so se v osmino finala prebili še Slovan, Ribnica, Celje, Jeruzalem, Krka, Slovenj Gradec, Mokerc iz Iga, ki je izločil Dobovo (31:20), članico lige NLB, Urbanscape Loka, rokometaši Kopra, Velike Nedelje, Ljubljane, Črnomlja, Dol TKI Hrastnika in Frankstahl Radovljica.

Termin tekme Maribor Branik - Pomurje še ni določen.

Pokal Slovenije 1/16 finala:

Torek, 7. november:
Koper : Alples Železniki 42:16 (20:7)
Moškanjci-Gorišnica : Velika Nedelja 31:30 (16:15)
Sviš Ivančna Gorica : Urbanscape Loka 32:36 (12:14) - po podaljšku
Mokerc-Kig : Dobova  31:20 (17:12)
Herz Šmartno : Ljubljana  25:31 (13:15)
Kočevje : Dol TKI Hrastnik 28:34 (12:17)
Arcont Radgona : Črnomelj  25:41 (13:22)

Sreda, 8. november:
Gorenje Velenje : Trimo Trebnje 34:36 (15:14, 30:30)
Nova Gorica : LL Grosist Slovan 17:34 (9:17)
Krško : Ribnica 34:37 (19:20)
Butan Plin Izola : Celje Pivovarna Laško 21:32 (10:17)
Sevnica : Jeruzalem Ormož 27:33 (14:14)
Slovenj Gradec : Škofljica 31:30 (12:12, 25:25)
Drava Ptuj : Krka 21:35 (10:16)

Sreda, 15. november:
Ajdovščina : Frankstahl Radovljica 19:31 (6:17)

Termin tekme še ni znan:
Maribor Branik - Pomurje

slovenska rokometna reprezentanca : Srbija, pripravljalna tekma Blaž Blagotinšek