Alem Toskić Rok Ovniček Nantes Rokometna liga prvakov Celje Pivovarna Laško

ROKOMETNA LIGA PRVAKOV, 4. KROG

Celjani doživeli tretji poraz v ligi prvakov

Celje Kiel Stefan Žabić | Celjani so izgubili obračun z Nantesom. | Foto Vid Ponikvar

Celjani so izgubili obračun z Nantesom.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 4. krogu v skupinskem delu lige prvakov izgubili obračun s francoskim Nantesom s 24:35 (14:20). To je bil za Celjane še tretji poraz v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju, na uvodnih treh tekmah so premagali tekmece iz Kiela ter izgubili proti Barceloni in Aalborgu.

RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško, superpokal
Sportal "Želimo si, da bi bilo v Zlatorogu tudi čim bolj glasno"

Slovenski rokometni prvaki iz Celja so doživeli tretji poraz v najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini. Po danskem Aalborgu in španski Barceloni so danes v Zlatorogu morali priznati premoč še tekmecem iz francoskega Nantesa. Na dosedanjih štirih tekmah v skupini B so premagali nemški Kiel.

Po četrtem krogu bo v ligi prvakov nastopil krajši premor zaradi kvalifikacijskih reprezentančnih tekem za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024. Celjska ekipa bo naslednjo tekmo igrala 27. oktobra, ko bo gostila poljske Kielce.

Izbranci srbskega strokovnjaka na celjski klopi Alema Toskića so slabo odprli obračun proti trenutno vodilni zasedbi v francoskem prvenstvu. V uvodnih devetih minutah je v njihovi igri kapljalo in curljalo na vse strani, tako da so si hitri pridelali zaostanek petih golov (2:7).

Domača minuta odmora ni spremenila razmerja moči na igrišču. Nantes, kjer od leta 2019 igra tudi slovenski reprezentant Rok Ovniček, je bil tudi v nadaljevanju - predvsem po zaslugi devetih obramb hrvaškega vratarja Ivana Pešića - absolutni gospodar Zlatoroga. Francoska ekipa je bila vseskozi korak pred slovensko, ki si je v končnici prvega polčasa pridelala primanjkljaj sedmih golov (11:18, 12:19 in 13:20).

Celjani so se na veliki odmor odpravili z zaostankom šestih golov (14:20). V začetku so še kljubovali telesno izjemno močnim Francozom in se jim približali na štiri gole (16:20), nato pa počasi začeli izgubljati stik z njimi in v 40. minuti znova zaostali za sedem golov (17:24).

V zadnjih 20 minutah so gostitelji močno popustili, izjemno kakovostni Francozi so imeli vse vajeti igre v svojih rokah in zanesljivo osvojili obe točki v mestu grofov.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Aleks Vlah in Tilen Strmljan. Prvi je dosegel devet, drugi pa pet golov.

Liga prvakov, 4. krog:

Skupina B

Sreda, 5. oktober:
Celje Pivovarna Laško : Nantes 24:35 (14:20)
Vlah 9, Strmljan 5, Mlakar 3; Minne 8, Cavalcanti 7, Damatrin-Bertrand 5, Ovniček 4

Četrtek, 6. oktober:
Pick Szeged : Aalborg 29:41 (15:17)
Mario Šoštarić 6, Dean Bombač 1, Matej Gaber brez gola za Szeged, Borut Mačkovšek zaradi poškodbe ni bil v kadru Szegeda

Elverum : Barcelona 30:46 (15:23)