19. 11. 2016,
19.05

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,30

liga prvakov liga prvakov rokomet Celje Pivovarna Laško Meškov Brest Uroš Zorman Kielce Dean Bombač

Sobota, 19. 11. 2016, 19.05

Liga prvakov, 7. krog:

Velik remi Celja pri beloruskem prvaku, poraz Veszprema

luka zvizej žvižej | Foto Žiga Zupan/Sportida

V 7. krogu rokometne lige prvakov so Celjani prišli do četrte točke. Remizirali (29:29) so na gostovanju pri beloruskem prvaku Meškovu, ki ga bodo v nedeljo gostili v Zlatorogu.

Po drugem remiju v evropski sezoni in drugem na gostovanjih se je slovenski prvak nekoliko utrdil na šestem mestu lestvice skupine B, ki še prinaša osmino finala. Na gostovanju v Brestu je bilo 29:29, potem ko sta obe ekipi v drugem polčasu že vodili za tri gole. Gostitelji še deset minut pred koncem.

Ob odlični predstavi Ivana Gajića (16 obramb) so se pivovarji izvlekli, imeli celo napad za zmago, a je bil zadetek Vida Poteka po mnenju sodnikov nekoliko prepozen. Izvrsten je bil Luka Žvižej z osmimi goli, Blaž Janc jih je dosegel sedem. Celjani bodo v soboto beloruske prvake, pri katerih je Rastko Stojković zadel osemkrat, gostili v svojem Zlatorogu.

PSG Gorazda Škofa je z zadetkom Uweja Gensheimerja ugnal Veszprem, pri katerem Gašperja Marguča in Blaža Blagotinška ni bilo v ekipi. Montpellier se je veselil zmage v Prešovu, ki mu daje še več možnosti za zmago v svoji skupini. Jure Dolenec je dosegel šest golov.

Kielce mukoma slavile v Varaždinu

Kielce so gostovale v Varaždinu, kamor se je za to priložnost preselil Zagreb. Ta je evropskim prvakom povzročal precej preglavic in v prvem polčasu, tudi po zaslugi globoke obrambe, vodil za tri gole. V drugem so Poljaki, tudi po zaslugi slovenskega učinka, preobrnili izid in slavili s 26:23. Dean Bombač je dal šest golov, Uroš Zorman dva. Pri Zagrebu je David Miklavčič zadel trikrat, Darko Cingesar ni igral, Matevž Skok pa je branil.

Skupina A:
Četrtek, 17. november:

Wisla Plock : Kadetten Schaffhausen 33:26 (15:12)
Ghionea 6, De Toledo in Ivić po 5; Csaszar 7, Liniger in Szyba po 5

Nedelja, 20. november:
Bjerringbro-Silkeborg : Barcelona 23:27 (13:11)
Espersen in Se. Skube po 5; Andersson in Lazarov po 6

Veszprem : Paris Saint-Germain 28:29 (14:16)
Ilić 8, Lekai 6, Gajić 2, Blagotinšek in Marguč nista igrala; Gensheimer 8, N. Karabatić 5, Škof je branil za PSG

Kiel : Flensburg-Handewitt 22:30 (12:14)
Weinhold in Zeitz po 4; Eggert 6, Radivojević in Wanne po 5

Skupina B:
Sreda, 16. november:
Zagreb : Vive Tauron Kielce 23:26 (12:11)
Horvat in Mandalinić po 6, Miklavčič 3, Skok je branil za Zagreb, Cingesar ni igral; Lijewski 5, Bombač 4, Zorman 2

Rhein-Neckar Löwen : Vardar Skopje 27:33 (16:17)
Sigurdsson 7, Petersson 6; Canellas Reixach 10, Cindrić 7

Sobota, 19. november:
Kristianstad : Pick Szeged 21:29 (12:15)
Gudmundsson 5, Arnarson in Nielsen po 4; Gorbok 7, Skube 3, Šoštarič in Gaber po 1

Meškov Brest : Celje Pivovarna Laško 29:29 (14:15)
Stojković 8, Mijatović (12 obramb); Žvižej 8, Janc 7, Zarabec 5, Gajić (16 obramb)