Ajdovščina Mlinotest

Torek, 22. 11. 2016, 17.23

Pokal challenge

Ajdovke še enkrat spravile na kolena favorizirane Turkinje in napredovale #video

Rokometašice Mlinotesta Ajdovščine so v tretjem krogu pokala challenge še drugič premagale turško ekipo Zagnosspor, tudi tokrat na gostovanju, in se uvrstile v osmino finala. Torkov žreb na Dunaju je Ajdovkam za osmino finala pokala challenge namenil špansko ekipo Rocasa Gran Canaria. Uvodni obračun bodo odigrale 4. ali 5. decembra v Ajdovščini, povratni pa bo teden dni pozneje na Kanarskih otokih.

Zaradi racionalizacije stroškov se je tretja ekipa slovenskega državnega prvenstva, ki je bila druga v pokalu, odločila obe srečanji 3. kroga pokala challenge odigrati na gostovanju. Ajdovke so presenetljivo slavile že na prvi tekmi, s 25:22. Na drugi so pričakovale velik pritisk Zagnossporja, za katerega igra tudi slovenska reprezentantka Lea Krajnc.

A se je ekipa trenerja Dušana Vidmarja obranila vseh napadov favoriziranih Turkinj, ki imajo skupaj sedem tujk, v prejšnjem krogu pa so bosansko Ilidžo izločile s skupno prednostjo kar 31 golov. Mlinotest, ki ima večino igralk starih okrog dvajset let, je slavil s 23:21 in se uvrstil v osmino finala pokala challenge. Strelsko je izstopala v Ajdovščino posojena krimovka Nina Zulič, ki je na dveh tekmah dosegla kar 22 golov.

Pokal challenge, 3. krog*:

Sobota, 19. november:
Mlinotest Ajdovščina : Zagnosspor 25:22 (13:10)
Zulič 10, Čajko 5, Ferfolja in Pejović po 3, Svetik 2, Bytyqui in Rudman po 1; Gjorgjievska, Horvat in Krjušina po 5, Krajnc 2;

Nedelja, 20. november:
Zagnosspor : Mlinotest Ajdovščina 21:23 (11:11)
Horvat in Krajnc po 5; Zulič 12, Čajko 3, Čajko 3, Bytyqui, Pejović in Rudman po 2, Ferfolja in Svetik po 1

*V osmini finala se bodo pomerile s špansko ekipo Rocasa Gran Canaria. Uvodni obračun bodo odigrale 4. ali 5. decembra v Ajdovščini, povratni pa bo teden dni pozneje na Kanarskih otokih.