Krim Mercator Krim Mercator liga prvakinj

Nedelja, 13. 9. 2020, 18.04

11 mesecev

Liga prvakinj, 1. krog

Krimovke v praznih Stožicah "niso našle rešitve" za norveške prvakinje #foto

Krim Mercatzor - Vipers (liga prvakinj) | Krimovke so prvo tekmo nove sezone lige prvakinj izgubile. | Foto Siniša Kanižaj/Sportida

Krimovke so prvo tekmo nove sezone lige prvakinj izgubile.

Rokometašice Krima Mercatorja so v soboto začele svoje 26. zaporedno sodelovanje v ligi prvakinj. Uvodni tekmec slovenskih prvakinj v Stožicah je bil Vipers Kristiansand, ki je zmagal s 27:26. V skupini A so sicer še Metz, Rostov Don, Esbjerg, Ferencvaros, Bukarešta in Bietigheim.

RK Krim Mercator
Sportal Verjame v svoje delo in varovanke, cilj je četrtfinale

Norveške prvakinje so v Stožicah slavile s 27:26 (14:9). Ljubljanska ekipa se bo v prihodnjem krogu v soboto, 19. septembra, v gosteh pomerila z rusko zasedbo Rostov Don. Ta je v soboto s 26:25 premagala Ferencvaroš.

V prvem polčasu niso našle rešitve

"Pričakovali smo hitro igro tekmic, kar so tudi pokazale, vse do zadnjih 15 minut tekme, ko smo ustavili nekatere njihove razpoložene igralke. Čestitam gostjam, pohvaliti moram tudi svoje varovanke za dobro prikazano igro ob koncu tekme," je povedal trener Krima Uroš Bregar.

Kapetanka Tigric Nina Žabjek je dodala: "Razočarane smo, predvsem za to, ker nismo našle rešitve za Norvežanke v prvem polčasu. Kot je povedal trener, smo bile tudi me zadovoljne s svojo igro zadnjih 15. minut. Žal to ni bilo dovolj za preobrat."

Bitka prvakinj v sliki (foto: Siniša Kanižaj/Sportida):

1 / 54

Spremenjen tekmovalni sistem

Ljubljančanke, ki so kljub prošnjam za dovoljenje obiska igrale pred praznimi tribunami, tokrat čaka nekoliko spremenjen tekmovalni sistem. V skupinskem delu lige prvakinj sta dve skupini s po osmimi ekipami. Vsako ekipo torej čaka 14 tekem. Najboljši dve ekipi iz vsake skupine se bosta prebili neposredno v aprilski četrtfinale, ekipe od tretjega do šestega mesta pa bodo marca igrale dodatne kvalifikacije za preboj med osmerico. Zaključni turnir četverice pa bo predvidoma konec maja.