LIGA NLB, zaostale tekme

Neverjetno, Celjani izgubili še tretjič zapored, tokrat proti Trimu

LP: Celje PL - PSG | Celjani so izgubili proti Trimu. | Foto Vid Ponikvar

Celjani so izgubili proti Trimu.

Rokometaši Trima Trebnjega so danes v zaostali tekmi 18. kroga lige NLB v Novem mestu s 25:24 premagali Celje Pivovarno Laško, ki je tako izgubilo že tretjo zaporedno tekmo v državnem prvenstvu. Celjani ostajajo prvi na lestvici, a imajo zdaj pred Trimom le še točko prednosti.

Celjska ekipa v končnici prvenstva kaže silno blede predstave. Po porazih proti velenjskemu Gorenju in Kopru je praznih rok ostala tudi na današnji zaostali tekmi 18. kroga v Novem mestu proti trebanjskemu Trimu, kar je njen tretji poraz v nizu.

Dolenjska ekipa se je po današnji zmagi zavihtela na drugo mesto in ima le točko zaostanka za Celjem. Na tretjem mestu je velenjska zasedba, njen zaostanek za celjsko zasedbo znaša tri točke, a Gorenje ima kar dve tekmi manj od branilca naslova iz Celja in teoretično tudi prvo mesto v svojih rokah.

Težave Celjanov že na poti v Novo mesto

Današnja tekma med Trebanjci in Celjani se je začela s polurno zamudo zavoljo okvare avtobusa celjskih rokometašev na poti do Novega mesta. Tekmo so nekoliko bolje odprli varovanci domačega trenerja Uroša Zormana, ki so v osmi minuti povedli s 4:2, a so Celjani šest minut kasneje nevtralizirali zaostanek in po golu Arsenija Dragaševića izenačili na 6:6, le dve minuti kasneje pa po dveh zadetkih Domna Novaka iz nasprotnega napada in 7-metrovke povedli z 8:6.

A domača ekipa je - pri izključitvi Gregorja Potočnika - najprej naredila delni izid 2:0 in izenačila na 8:8, v naslednjih minutah pa še bolj zasenčila zasedbo iz Celja, ki so v 22. minuti ostali brez stebra obrambe Vida Poteka. Ta je prejel rdeči karton, potem ko je v glavo udaril Marka Kotarja.

Dolenjci so v 23. minuti povedli z 11:8, na veliki odmor pa so se odpravili z lepo prednostjo štirih golov (14:10).

Ocvirk pogrešal peterico

Zdesetkani Celjani - manjkali so Josip Šarac, Patrik Leban, Filip Ivić, Tobias Cvetko in Radojica Čepić - niso vrgli puške v koruzo. Zaigrali so bojevito in zagrizeno ter po golu vratarja Miljana Vujovića v 46. minuti izid izenačili na 19:19, le minuto kasneje pa je Tadej Mazej goste po dolgem času spet popeljal v vodstvo z 20:19.

V dramatični končnici so imeli Trebanjci in Celjani možnosti za zmago. V prelomnih trenutkih dvoboja so bili bolj preudarni gostitelji, odločilen gol je 40 sekund pred koncem dosegel Mihajlo Radojković.

V trebanjski ekipi sta bila najbolj učinkovita David Didovič in Darko Cingesar, ki sta dosegla po pet golov. Domen Novak je za Celje dosegel osem zadetkov.

"Ni časa za obupovanje"

"Kapo dol fantom za borbo. Pokazali so karakter in pustili srce na igrišču in zasluženo zmagali. Ni predaje, že v sredo je na sporedu nova tekma proti novomeški Krki," je po tekmi povedal trener Trima Uroš Zorman.

Tudi Celjani se bodo hitro osredotočili na naslednjo tekmo, pa pravi David Razgor: "Po zaostanku v prvem polčasu smo v drugem polčasu prikazali boljšo igro, se vrnili v igro, imeli možnost za zmago, a na koncu potegnili krajšo. Vendar sedaj ni čas za obupovanje, že v sredo nas čaka tekma sezone in verjamem, ki jo moramo zmagati, čeprav nas je vse manj, a bomo zdržali."

Zasedba iz Celja bo v sredo, 12. maja, v Velenju igrala zaostalo tekmo 23. kroga. Tekme 24. kroga so v soboto, 15. maja, tedaj bo Celje Pivovarna Laško gostila Butan Plin Izolo, Trebanjci pa bodo gostili Slovenj Gradec 2011.