RK Ribnica RK Trimo Trebnje rokomet Liga NLB Celje Pivovarna Laško RK Gorenje Velenje

Sobota, 30. 4. 2022, 20.45

Liga NLB, 23. krog

Celjani poraženi v Trebnjem, Velenjčani remizirali z Ribnico

RK Gorenje : RK Celje Pivovarna Laško | Celjani so izgubili na gostovanju v Trebnjem. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Celjani so izgubili na gostovanju v Trebnjem.

Na velike derbiju 23. kroga lige NLB sta se v petek pomerila Trimo Trebnje in Celje Pivovarna Laško, tesne zmage s 30:29 pa so se veselili domači. Celjani kljub porazu ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Rokometaši Gorenja Velenja in Rika Ribnice so se na sobotni tekmi razšli z neodločenim izidom 32:32.

V Trebnjem so domači iskali zmago, ki bi jih še ohranila v bolj ali manj realnem boju za prvaka. V goste so sprejeli še neporažene Celjane, ki so pred to tekmo ob dveh tekmah več zbrali 43 točk oziroma osem več od Dolenjcev. Obračun je bil zelo izenačen, na koncu pa se je izšlo po željah domačih, ki so ostali v igri za naslov. Celje bo sicer do konca sezone odigrali še tri tekme, Trebnje pa pet.

Trebanjci so tekmo odločno začeli in nekajkrat povedli za dva zadetka, bili nato večino časa polčasa rahlo v ospredju, Celjani so jih ujeli šele v 26. minuti pri 12:12. Na glavni odmor so gostitelji nesli zadetek naskoka, kar je napovedalo zanimivo nadaljevanje. V 36. minuti so gosti prvič na tekmi povedli, ko je za 17:16 zadel David Razgor s sedmih metrov, toda domači se niso dali in sami spet pobegnili za dva zadetka. Nato pa je znova sledila izenačena predstava, v kateri ne enim ne drugim ni uspelo priti do otipljive prednosti.

V 57. minuti so sicer domači spet prišli do dveh zadetkov prednosti, nato pa je bil za nameček pri Celjanih tretjič na tekmi izključen Žiga Mlakar. Sledili sta pomembni obrambi Nebojše Bojića v celjskih vratih (obranil je tudi sedemmetrovko), toda Miodrag Ćorsovič je 1:10 minute pred koncem le poskrbel za 30:28. Celjani so nato hitro zmanjšali zaostanek, 15 sekund pred koncem je Zorman vzel minuto odmora, njegova ekipa pa je v tem kratkem času pred glasnimi navijači znala zadržati prednost zadetka za veliko zmago.

Brez zmagovalca na tekmi Gorenje - Ribnica

Rokometaši Riko Ribnice so zamudili priložnost, da se resneje vključijo v boj za tretje mesto. V Velenju so imeli reči pod nadzorom tri četrtine tekme, v 11. minuti drugega polčasa že vodili za šest golov, na koncu pa v zadnjih sekundah reševali točko in jo z golom Žana Žagarja tudi rešili.

Ribničani so na začetku povedli z 2:0, domači so še izenačili, nato pa so gosti spet prevzeli pobudo in postopoma večali prednost, v 28. minuti so z golom Jana Puclja povedli z 19:14. Prednost od dveh do petih golov so dolgo časa držali tudi v drugem delu, domači pa so v 51. minuti izenačili na 29:29, v 54. pa prvič na tekmi povedli. Ko je bilo na semaforju 32:30, je bilo videti, da bosta točki ostali doma, a se s tem ni strinjal Žagar, ki je dosegel zadnja dva gola na tekmi.

RK Gorenje Velenje : Nexe Našice, evropska liga, Zoran Jovičić