Liga NLB Celje Pivovarna Laško Gorenje velenje Riko Ribnica Maribor Branik RD Koper Urbanscape Loka Trimo Trebnje MRK Krka RK Jeruzalem Ormož MRD Dobova RK Dol TKI Hrastnik RK SVIŠ Ivančna Gorica

Sobota, 16. 3. 2019, 20.30

LIGA NLB, 22. KROG

Celjani v zadnjem krogu povišali prednost, Maribor razbil Krko

Celje Pivovarna Laško, Pick Szeged, rokomet | Celjani branijo naslov državnih prvakov. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Celjani branijo naslov državnih prvakov.

Rokometaši v ligi NLB so se v 22. krogu pomerili za zadnje točke v rednem delu prvenstva. V ligo za prvaka so se že pred tem uvrstile ekipe Celja, Ribnice, Gorenja, Maribora, Kopra in Loke, preostala moštva pa bodo prvenstvo nadaljevale v ligi za obstanek. Kot zadnji so si vstopnico za boj za prvaka v prejšnjem krogu zagotovili rokometaši Loke.

V soboto so bile sicer na sporedu vse tekme 22. kroga. Krka je visoko izgubila z Mariborom, Celjani so s 36:25 razbili Dobovo. Dobova je sicer začela pogumno, v 25. minuti je vodila s 14:12, a so Celjani v drugem delu stvari postavili na svoje mesto. V 53. minuti so gosti prišli do najvišje prednosti na tekmi s 34:21 in tekma je bila odločena.

Sviš je moral priznati premoč Gorenju. Varovanci Zorana Jovičića so takoj prevzeli pobudo in pristrigli peruti domačim rokometašem. Njihova prednost je postopoma naraščala, najvišjo pa so v prvem polčasu dosegli v 28. minuti, ko so povedli s 16:8. Trebanjci so kar nekoliko presenetljivo izgubili v Hrastniku. Odločitev o zmagovalcu je padla v izdihljajih tekme. V 59. minuti je bilo izenačeno (26:26), za Zasavce pa sta odločilna in zmagovita gola prispevala Luka Koprivc in Gregor Klepej

Ribničani so se z Ormožani razšli brez zmagovalca (28:28). Gostje so imeli še v 57. minuti prednost petih zadetkov (28:23), "Vinarji" pa so v sami končnici naredili prvovrsten preobrat in iztržili remi.