1. 4. 2011,
10.27

Petek, 1. 4. 2011, 10.27

Koprska tekma buri duhove

Ker nas na obračunu med Cimosom iz Kopra in Loko v tretjem krogu končnice rokometnega DP ni bilo, je ta zapis le na osnovi pričevanj tistih, ki so tam bili. Tekma je bila nedvomno škandalozna.

Drugo moštvo slovenskega prvenstva, Cimos Koper, je še tri minute pred koncem vodilo za dva zadetka. Gosti so nato izid poravnali na 28. Potem se je začelo. Pričevanja uglednih rokometnih imen, ki so bila na tekmi, trdijo, da se Uroš Elezović približal trenerju Loke Gregorju Cvijiču in z nekaj neprimernimi gestami provociral in še kaj. Cvijič bojda ni reagiral, kot so zapisali nekateri s klofuto … Seveda je to sprožilo plaz: proteste klopi in igralcev … Ko se je igra nadaljevala, je bila napetost na višku, izid pa še vedno 28:28. Neposreden rdeč karton je prejel Uroš Bundalo, na igrišču je bilo razmerje igralcev le 4:3. Za Koper je zadel Elezović, na drugi strani za 29:29 Jure Dolenec.

Loka že slavila točko, igralci izpod tušev nazaj na igrišče

Potem so Koprčani izvajali hitri center, a sodnika sta jih vrnila na sredino. Ura se je ustavila, do konca naj bi bilo devet sekund. A po vnovičnem izvajanju Kopra s sredine je sirena za konec tekme takoj zazvenela. Ločani so se veselili, plesali po igrišču, saj naj bi bila njihova točka.

Potem ko je ekipa iz Škofje Loke odšla v garderobe, se je pregovarjanje med klopjo Kopra, sodnikoma, delegatom, zapisnikarsko mizo nadaljevalo skoraj deset minut … Zaključek je bil, da tekme še ni konec. Ločane so priklicali izpod tuša, Cimos je znova krenil s sredine, Vrana v vratih so zamenjali z Urošem Rapotcem, ki je tudi zabil zadetek za zmagoslavje Kopra s 30:29.

Zanimiva zgodba mar ne? Sodili bodo tisti, ki nosijo odgovornost za tekmovanje.