3 leta, 2 meseca

liga prvakov PSG Nikola Karabatić Uroš Zorman Wisla Plock Dean Bombač

Sobota, 10. 10. 2015, 7.58

Hrabri celjski mladci drago prodali kožo PSG

Celjani so se v 5. krogu elitne lige prvakov v Zlatorogu dostojno upirali favoriziranim Parižanom. Po polčasu je bila razlika le gol, ob koncu pa dva.

V nedeljskem obračunu s PSG-jem, klubom s kar 16 milijoni proračuna, kar je več kot desetkratnik celjskega, je imel trener Branko Tamše kar nekaj težav. Poškodovan je igral namreč kapetan Luka Žvižej, z boleznijo se je ubadal vratar Ivan Gajić, medtem, ko ni igral Miha Zarabec, prva violina ekipe.

Na drugi strani je Pariz prišel v Zlatorog po seriji treh evropskih zmag in tudi v državnem prvenstvu je seveda vodilna ekipa. Brata Karabatić, Thierry Omeyer, Daniel Narcisse, Luc Abalo, Fahrudin Melić ... in trener Zvonimir Serdarušić, nekdanji celjski strateg. Celjani so se hrabro upirali zvezdnikom iz Pariza in ob polčasu so zaostajali le za gol. Dobro so se borili še naprej in po zaostanku v 37. minuti s 16:20, prišli blizu izenačenja (21:22). Francozi so spet pobegnili, toda pet minut pred koncem je bilo še vedno negotovo - 28:30. V nadaljevanju je le prevladala kvaliteta gostov, ki so zmagali z 32:30.

V skupini A imajo slovenski prvaki dve točki in so na predzadnjem, sedmem mestu. Osmina finala čaka prvo šesterico.