Thermometer Blue 0

Maribor Branik rokomet Krka Ribnica Trimo

Sreda, 17. 2. 2016, 17.17

Gorenje v derbiju brez prask iz Maribora

Rokometaši Gorenja so v derbiju 18. kroga premagali Maribor na gostovanju. Celjani dosegli kar 54 golov.

Osrednja tekma 18. kroga se je v mariborski dvorani Tabor končala z zmagoslavjem velenjske ekipe, ki tako nadaljuje "mrtvi tek" s celjsko zasedbo za prevlado na domačem prizorišču.

Izbranci gostujočega trenerja Marka Šibile, ki je v preteklosti vodil tudi mariborske rokometaše, so si že v 22. minuti priigrali šest golov prednosti (13:7). Kazalo je na dokaj zanesljivo njihovo zmago, a se gostitelji niso predali. Na polovici tekme jim resda ni kazalo najbolje, saj so zaostajali za pet golov (10:15), v začetku drugega polčasa pa so močno dvignili raven svoje igre in tekmo v 44. minuti postavili v začetno izhodišče (19:19).

Lov na tekmece je izbrancem domačega trenerja Slavka Iveziča vzelo precej moči, saj je končnica tekme minila v absolutni prevladi Velenjčanov. Pet minut pred koncem so si znova priigrali visoko prednost petih golov (25:20), nato pa dvoboj mirno pripeljali do srečnega konca.