21.42

Trimo Trebnje končnica

Petek, 26. 4. 2013, 21.42

Gorenje povozilo Trimo, Skube do trinajstice

Rokometaši Gorenja Velenja so v tekmi končnice NLB Leasing lige v 6. krogu (skupina od 1. do 6. mesta) premagali Trimo Trebnje z 38:31 (19:10).

Domači rokometaši so brez težav upravičili vlogo favoritov v današnjem dvoboju. Vodilno moštvo lige ni dovolilo Trebanjcem nobene možnosti in je že z začetnih 6:1 pokazalo, da bodo gostje v Velenju težko iztržili kaj drugega kot znosen poraz. Trener gostov Ivan Vajdl je skušal najti pot do boljšega rezultata tudi z minuto odmora, a ni pomagalo; domači so nadaljevali poletno in se v prvem polčasu ustavili pri 19 golih.

V nadaljevanju se je pri Trimu razigral Staš Skube - od 13 golov na tekmi jih je devet dosegel v drugem polčasu -, toda imel je premalo pomoči soigralcev, da bi lahko ustavili velenjski nalet. Marko Bezjak in Marko Dujmovič (oba po sedem golov) ter najboljši strelec domačih Jure Dolenec z osmimi so tudi v drugih 30 minutah narekovali oster ritem. Velenjčani so imeli večji del nadaljevanja osem ali devet golov naskoka in približno takšna prednost je ostala tudi pri končnem izidu 38:31.