EP V ROKOMETU ZA ŽENSKE 2022, 10. DAN

V Skopju že znani obe polfinalistki

rokomet Francija : Nemčija | Francozinje so ugnale Nemke. | Foto Guliverimage

Francozinje so ugnale Nemke.

Na evropskem prvenstvu v rokometu za ženske sta v skupini II, ki tekme drugega dela igra v Skopju, že krog pred koncem znani obe polfinalistki. To sta reprezentanci Francije in Črne gore. Črnogorke so v napetem boju s 35:34 ugnala Romunke, Francija pa je z 29:21 premagala Nemčijo.

Slovenska rokometna reprezentanca Slovenija - Norveška
Sportal Po porazu z Norveško pod drobnogledom balkanski sodnici

V razburljivi popoldanski tekmi so Črnogorke nekaj minut pred koncem vodile za tri (33:30), a dovolile nasprotnicam, da so se približale le na gol zaostanka. A v zadnji minuti je Jovanka Radičević dosegla zadetek za 35:33, Romunija na koncu znižala, a zmaga je šla v Črno goro. Radičević je bila z osmimi goli tudi najboljša strelka tekme, obenem pa je kot peta igralka v zgodovini EP presegla mejo 200 golov.

Članica Krima Jovanka Radičević je dosegla odločilni zadetek za vodstvo s 35:33 in potrdila zmago Črne gore. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Članica Krima Jovanka Radičević je dosegla odločilni zadetek za vodstvo s 35:33 in potrdila zmago Črne gore. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Takšen razplet je že pomenil, da so Romunija, Španija in Nizozemska ostale brez tudi teoretičnih možnosti za polfinale.

Nekaj jih je imela Nemčija, ki pa bi morala v večerni tekmi premagati svetovne prvakinje Francozinje. A nemške želje so hitro naletele na francoski zid, saj so ob polčasu njihove tekmice vodile za štiri, v nadaljevanju pa niso popuščale in se je prednost gibala med petimi in šestimi goli.

Francija, ki si je tako že pred zadnjim krogom v sredo zagotovila prvo mesto, je imela več razpoloženih strelk, s petimi goli pa je bila najboljša Orlane Kanor. Pri Nemkah pa je izstopala le Alina Grijseels s sedmimi goli. Nemčija je sicer še v igri za tretje mesto v skupini in s tem za boj za končno peto, vendar bo odvisna tudi od razpleta drugih sredinih tekem.

*že v polfinalu

V polfinale napredujeta prvi dve reprezentanci, tretjeuvrščena ekipa pa bo igrala za peto mesto.