13. 5. 2009,
20.55

Sreda, 13. 5. 2009, 20.55

Deseti poraz Celjanov v letošnjem DP

Celjani nadaljujejo z razprodajo ugleda. Tokrat so v svoji dvorani še tretjič v sezoni izgubili z ljubljanskim Slovanom, to pa je bila sploh prva zmaga Ljubljančanov v Celju v samostojni Sloveniji.

Sicer pa je to že "jubilejni" deseti poraz Celjanov v letošnjem državnem prvenstvu, sodeč po prikazanem pa se jim do konca sezona obeta še kakšen, saj anemične "pivovarje" do konca sezone čakajo še tekme s Koprčani, Velenjčani in Trebanjci.

Vse bolj prazne tribune Zlatoroga dokazujejo, kaj si celjski navijači mislijo o njihovih izidih v tej sezoni. Resda oslabljeni pivovarji, kjer so iz različnih razlogov manjkali Edi Kokšarov, Mirsad Terzić, David Špiler, Miha Gorenšek in Miladin Kozlina, si je ob svoji anemični igri prislužila žvižge vse manj številnih navijačev, ki tako kot igralci komaj čakajo konec najslabše sezone v samostojni Sloveniji.

Sicer pa so bili domači v prvem polčasu v začetku boljši nasprotnik, saj so povedli s 5:2, nato pa so gostje z delnim izidom 5:0 naredili preobrat na igrišču in povedli s 7:5. Celjani so zadnjič na tekmi izenačili na 12:12, nato pa so gostje na odmor odšli s tremi goli prednosti. V drugem polčasu so brez težav držali prednost, na koncu pa slavili s sedmimi goli prednosti.