20.50

rokomet Gorenje

Sreda, 4. 3. 2015, 20.50

Celje melje naprej, v Mariboru brez zmagovalca

Rokometaši Slovana so se v 19. krogu 1. NLB leasing lige dobro upirali Gorenju. Posavski derbi dobila Sevnica. Celjani v ustaljenem ritmu zmagujejo še naprej.

Celjski rokometaši so tudi na 29. zaporedni domači tekmi ostali neporaženi, z novima dvema točkama pa so po 19. krogu znova dve točki pred drugouvrščenim Gorenjem iz Velenja.

Zmaga pivovarjev ni bila postavljena pod vprašaj niti za trenutek. Že po desetih minutah je zasedba Branka Tamšeta vodila s 6:2, v 20. minuti je bila prednost sicer nekoliko nižja (11:8), kljub temu pa so rokometaši iz knežjega mesta ob polčasu vodili s 16:10. V nadaljevanju je prednost le še naraščala, do konca na +12.

Gorenje je do zmage v Ljubljani prišel težje od pričakovanj. Slovan je bil večino tekmo v stiku s favoriziranimi osami iz Velenja, ki so ob polčasu vodile za tri gole (14:17). Še bolj napeto je bilo v nadaljevanju. Velenjčani so v 40. minuti vodili za dva gola (20:18), skorajda povsem pa je njihova prednost skopnela deset minut kasneje, ko je Slovan zaostajal le še 22:23. Ljubljanski odpor so gosti strli šele v zadnjih minutah.