24. 2. 2021,
22.15

3 leta

Thermometer Blue 0,29

Jure Dolenec Domen Makuc Blaž Janc Barcelona Rokometna liga prvakov Celje Pivovarna Laško

Sreda, 24. 2. 2021, 22.15

3 leta

ROKOMETNA LIGA PRVAKOV, 13. KROG

Celjani blizu velikega presenečenja proti Barceloni

RK Celje Pivovarna Laško : Barcelona, liga prvakov, David Razgor | Celjani so izgubili s tremi goli razlike. | Foto Grega Valančič/Sportida

Celjani so izgubili s tremi goli razlike.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v okviru 13. kroga lige prvakov v Zlatorogu gostili Barcelono in so po dobri predstavi izgubili z 29:32. Rokometni velikan iz Katalonije ima na trinajstih tekmah stoodstotni izkupiček in je na prvem mestu v skupini B, medtem ko je celjska zasedba na dvanajstih tekmah trikrat zmagala in devetkrat izgubila.

Celjski rokometaši so pred dvobojem proti tradicionalnim tekmecem iz Barcelone optimistično napovedovali zmago. V prvi polovici tekme je kazalo, da lahko uresničijo svoj drzni načrt, saj so imenitne tekmece s Pirenejskega polotoka na trenutke povsem zasenčili in si priigrali tri gole prednosti (14:11). V drugi polovici dvoboja jim niso bili kos, po hudem boju so v prelomnih trenutkih dvoboja malenkostno popustili in doživeli deveti poraz v skupinskem delu, medtem ko je Barcelona tudi na svojem trinajstem dvoboju osvojila obe točki.

Izbranci Tomaža Ocvirka so se brez strahu spustili v boj z devetkratnimi zmagovalci evropske lige prvakov. Na domačem igrišču so se borili kot levi, po fanatični predstavi v obeh smereh igre pa so bili vseskozi v vodstvu, ki je v prvi polovici tekme znašal od enega do največ treh golov.

V začetku drugega polčasa so zmagovalci najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini iz leta 2004 izgubili niti igre, kar so Katalonci, kjer igrajo tudi trije slovenski reprezentanti, in sicer Jure Dolenec, Domen Makuc in Blaž Janc, znali izkoristiti.

Miljan Vujović je zbral 14 obramb. | Foto: Grega Valančič/Sportida Miljan Vujović je zbral 14 obramb. Foto: Grega Valančič/Sportida

Udaren uvod Barcelone v drugi polčas

V uvodnih minutah drugega polčasa so naredili delni izid 5:0 in zaostanek enega gola iz začetka drugega polčasa spremenili v vodstvo za štiri zadetke.

Celjani po zaostanku s 17:21 niso vrgli puške v koruzo. Vratar Miljan Vujović je nanizal nekaj čudežnih obramb, kar je še bolj podžgalo njegove soigralce v polju, ki so v 45. minuti izid izenačili, minuto kasneje pa po golu Žige Mlakarja znova vodili s 26:25. Do konca dvoboja se je v mestu grofov odvijal ogorčen in izenačen boj. V 56. minuti je bila tekma povsem odprta (29:29), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so imenitni Katalonci vendarle zaigrali tako, kot znajo.

Po izključitvi Mlakarja so dobro minuto pred koncem povedli z 31:29, in jasno je bilo, da bosta točki odšli v Katalonijo.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Domen Novak s sedmimi goli, Veron Načinović je dosegel pet zadetkov, vratar Vujović pa je zbral 14 obramb.

Sreda, 24. februar:
Celje Pivovarna Laško : Barcelona 29:32 (17:16)
Novak 7, Načinović 5, Mlakar in Dragašević po 4; Frade 7, Makuc in Langaro po 5, ..., Janc in Dolenec po 2.

Četrtek, 25. februar:
Motor Zaporožje : Aalborg 27:29 (15:14)

Nantes : Kiel 24:24 (12:9)
Rok Ovniček (Nantes) in Miha Zarabec (Kiel) nista igrala.

Zagreb : Veszprem 28:35 (11:17)
Gašper Marguč 3, Blaž Blagotinšek brez gola za Veszprem.

: Zagreb 30:28 (13:14)
Rok Ovniček 2 gola za Nantes; Darko Stojnić 2 gola, Aleks Vlah brez gola za Zagreb.

Szeged : Vive Kielce 26:30 (14:14)
Matej Gaber 5, Mario Šoštarič 4, Dean Bombač 2, Nik Henigman brez gola za Szeged.

Flensburg : PSG 28:27 (19:10)