Ponedeljek,
6. 1. 2014,
13.46

Osveženo pred

7 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

smučišče

Ponedeljek, 6. 1. 2014, 13.46

7 let, 1 mesec

Zakaj je Meribel, kraj Schumijeve nesreče, predrag za Slovence

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Razcvet smučarskega središča Meribel se je začel pred več kot 40 leti, pozornost svetovne javnosti pa si je prislužil šele s tragično nesrečo upokojenega nemškega dirkača Michaela Schumacherja.

In kako priljubljen je med slovenskimi smučarji? "Slovenci niso prav pogosti gostje smučarskega središča Meribel. Večina Slovencev si namestitev v francoskih Alpah raje poišče v krajih, kot sta Val Thores in Les Menuires, ki sta cenovno bolj ugodna, smučajo pa na istih smučiščih kot gostje mondenega Meribela in Courchevela, saj so smučišča med seboj povezana. Za prestižni Meribel in sosednji Courchevel se odločajo gostje večinoma iz zgornjega in srednjega razreda, ki veljajo za zelo dobre poznavalce tega terena," je za Sportal pojasnil Aljaž Lukman, direktor turistične agencije Ski Fun, kjer te dni ne beležijo večjega povpraševanja po namestitvah v Meribelu.

"Meribel nikakor ne spada med nevarna smučišča. Nesreča, ki se je zgodila Michaelu Schumacherju, se lahko zgodi vsakomur. Kot je znano za zdaj, ni smučal z veliko hitrostjo, niti se ni podajal v neke ekstremne razmere. Če ne bi šlo za znano ime, se o tem ne bi toliko govorilo. Take nesreče se namreč na žalost dogajajo pogosto," je še dodal Lukman, ki ocenjuje, da smučarsko oazo Tri doline letno obišče okrog dva tisoč Slovencev.

Barvito mestece kot srce Treh dolin Kot je zapisano v promocijskih katalogih, gre za najlepše in najbolj barvito naselje v tem delu Savojskih Alp, z namestitvenimi kapacitetami na izredno visokem nivoju, od tega je večji del v neposredni bližini žičnic. Glede na to, da so vse proge in žičnice v sklopu Treh dolin, so možnosti za smučanje pravzaprav neomejene. Na področju Meribela je 74 prog v skupni dolžini 150 kilometrov ter dva ogromna parka za deskanje na snegu.

Smučarski center Meribel ljubkovalno imenujejo tudi Srce Treh dolin, saj se nahaja v samem središču te smučarske oaze. Meribel se deli na dva dela in sicer na Meribel (1450 metrov) in Meribel-Mottaret (1750 metrov nadmorske višine), ki sta med seboj oddaljena le 3 km.

Kot zanimivost omenimo še, da je Meribel vendarle tudi kraj srečnega imena. Tina Maze si je namreč 23. februarja 2013 prav v tem delu francoskih Alp zagotovila veliki kristalni globus.