Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Lojze Grčman

Torek,
6. 11. 2012,
15.35

Osveženo pred

8 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 6. 11. 2012, 15.35

8 let, 10 mesecev

"Sežana nikoli brez terana"

Lojze Grčman

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Nekdanji izvrstni veslač Jani Klemenčič se je prelevil v zagnanega tekača. Migal bo tudi na Tekaškem pozdravu jeseni na Krasu.

Jani Klemenčič, ki si je bronasto olimpijsko kolajno nadel okrog vratu na olimpijskih igrah v Barceloni pred dvema desetletjema, je že nekaj let veslaški upokojenec. Zato pa zagrizen rekreativec, tudi tekač. Redno se podaja tudi v Sežano, kjer tudi v soboto ne bo manjkal na Tekaškem pozdravu jeseni na Krasu. "Sežana nikoli brez terana," se je zasmejal Klemenčič in na vprašanje, ali mu dobrih 12 kilometrov dolga proga v osrčju Krasa ustreza, v svojem slogu odvrnil: "Ustreza! Meni je vseeno – 10, 12, 6, 42 kilometrov. Pomembno je druženje, energija, hrana in neutrudni prijatelj Božo."

Klemenčič sicer teče vsak dan, tudi v sklopu priprav za slovito tekmovanje Ironman prihodnje leto. V teku pa je užival še za časa aktivne veslaške kariere. Kasneje so sicer prišle tegobe z artritisom, dajali so ga boleči sklepi, a s prešerno voljo, vztrajnostjo in nezlomljivim duhom je Klemenčič začel silovito bitko z boleznijo. "Artritis ni preteklost, je sedanjost. A z njim se bolj ali manj uspešno borim. Včasih me bolezen spomni nase in tudi ovira pri teku. Predvsem se bolečine poznajo po teku. A s tem se ne želim obremenjevati, temveč težave nevtralizirati," ima Klemenčič vedrine za izvoz.

Ne spreglejte