Težja poškodba kolena

Črne slutnje so se uresničile: Mitrović najverjetneje že končal sezono

Nemanja Mitrović | Nemanja Mitrović je najverjetneje že končal sezono, so sporočili Mariborčani. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Nemanja Mitrović je najverjetneje že končal sezono, so sporočili Mariborčani.

Steber obrambe NK Maribor Nemanja Mitrović je najverjetneje že končal sezono. Branilec se je huje poškodoval na sobotni tekmi z NK Domžale, gre za težjo poškodbo kolena, ki ga bo z zelenic oddaljila za več mesecev.

Mauro Camoranesi
Sportal Camoranesi razkril, kaj ga moti, neprijetna novica za Keka

Že sobotni večer je dal slutiti, da se bodo morali Mariborčani lep čas znajti brez pomembnega stebra obrambe Nemanje Mitrovića, na katerega je za novembrsko reprezentančno akcijo računal tudi Matjaž Kek. V ponedeljek je prišla uradna potrditev, da si je 28-letnik težje poškodoval koleno in je pred njim večmesečno okrevanje. Sezona je tako zanj najverjetneje že končana.

Mitrović je na sobotni tekmi proti NK Domžalam odigral zgolj prvi polčas. Po dvoboju s Kolobarićem v 13. minuti je obležal, a ni čutil bolečin in je igro nadaljeval do konca prvega polčasa. Kot so zapisali pri NK Maribor, ga je med polčasom pregledala zdravniška služba in mu ob sumu na težjo poškodbo ni dovolila vrnitve na igrišče.

"Bojazen, izražena po tekmi, da bomo morali sezono nadaljevati in zaključiti brez stebra obrambe, je bila upravičena. Natančnejši pregled je pokazal, da gre za težjo poškodbo kolena. 28-letni branilec, ki je v tej sezoni zabil tri gole, začenja dolgotrajno okrevanje in ne bo mogel pomagati moštvu," so še dodali v taboru vijolic.

Vrhunci dvoboja v Ljudskem vrtu:

Z zmago na vrh

Mariborčani so na sobotni tekmi, polni preobratov, s 4:3 premagali Domžale in se po 11. krogu na vrhu lestvice po številu točk izenačili z Muro in Koprom.

Naslednje tekma Prve lige Telekom Slovenije jih čaka po reprezentančnem premoru, 21. novembra, ko bodo gostovali v Spodnji Šiški pri Bravu.

Ante Guberac
Sportal ''Čudeži se dogajajo. Zakaj ne bi bog nagradil mučenika Kopra?''
NK Maribor : FC Koper, prva liga
Sportal Kakšen dan! Neverjetni preobrati v Mariboru, boleč poraz Olimpije. #video