DRUGA LIGA, 7. KROG

Krka po porazu Aluminija osamljena na vrhu

NK Krka Portoval | Krka je v Novem mestu slavila z 1:0. | Foto Vid Ponikvar

Krka je v Novem mestu slavila z 1:0.

Nogometaši Rogaške so na nedeljski tekmi drugega kroga 2. SNL premagali ravenski Fužinar s 3:1 in se povzpeli na peto mesto na razpredelnici. Primorje in Roltek Dob sta se razšla brez zmagovalca. V vodstvu ostaja novomeška Krka, ki je v petek z 1:0 premagala Jadran Dekane.

Krka, za katero je edini gol dosegel Marko Bedek, je z zmago zdaj sama na vrhu. Do tega kroga si je prvo mesto delila z Aluminijem, ki si je tokrat privoščil prvi poraz. V Kidričevem ga je z 1:0 premagal kranjski Triglav, četa trenerja Safeta Hadžića se je veselila prve zmage v sezoni. Edini gol je v minuti s strelom od daleč dosegel Nejc Skok Jekovec.

Tretje in četrto mesto sta z novima zmagama zadržala Vitanest Bilje in Nafta. Primorci so s 4:3 premagali Rudar Velenje, dva gola je k zmagi prispeval Gambijec Bamba Susso, Prekmurci pa so s 3:1 v gosteh premagali Brinje Grosuplje.

V soboto so do zmag prišli nogometaši Bistrice in Krškega. Bistričani so z 2:1 v gosteh premagali Ilirijo 1911, Krško pa je doma s 3:2 ugnalo Beltince. Zmagoviti gol za Krčane, ki so zaostajali z 0:2, je dosegel Miloš Gordić v 56. minuti, za Bistričane pa Tai Matea Panić v 76.