Nedelja, 28. 4. 2019, 22.08

DRUGA LIGA, 25. KROG

Radomlje po velikem preobratu ugnale Bravo in osrečile Tabor

Andrej Razdrh Olimpija | Tabor, ki ga vodi nekdanji trener Olimpije Andrej Razdrh, se je Bravu približal na točko zaostanka. | Foto Vid Ponikvar

Do konca drugoligaške sezone je še šest krogov. Vodilni Bravo je v nedeljo v derbiju 25. kroga Prve lige Telekom Slovenije  na gostovanju pri tretjeuvrščenih Radomljah zapravil vodstvo z 2:0. Na koncu so Radomljani v Športnem parku zmagali s 3:2 in spravili v dobro voljo najbližjega zasledovalca Brava, Tabor iz Sežane, ki po sobotni zmagi v Beltincih s 3:0 za ljubljanskim klubom zaostaja le še točko.

Bravo je v Radomljah vodil z 2:0 vse do 72. minute, nato pa je sledil ogromen preobrat Radomelj, pri katerem je z novim zadetkom sodeloval tudi prvi strelec tekmovanja Anel Hajrić. Zmagoviti gol je v 87. minuti prispeval Gašper Trdin.

Najvišji zmagi sobotnega sporeda 25. kroga sta dosegla CherryBox24 Tabor Sežana in Jadran Dekani. Kraševci so osvojili Beltinci na krilih dvakratnega strelca Dina Stančiča, Dekani, ki jih vodi Nedžad Okčić, pa so po zaslugi trikratnega strelca Žana Nikolića visoko odpravili Ankaran.

Napeto je bilo v Novem mestu, kjer je Krka s 3:2 ugnala Brežice, zmagoviti zadetek pa je v 75. minuti prispeval Žiga Kastrevec.