ND Gorica NK Bistrica NK Triglav NK Primorje NK Beltinci NK Nafta Lendava Druga liga

Ponedeljek, 13. 11. 2023, 18.31

DRUGA LIGA, 17. KROG

Gorici lokalni derbi, vodilni Lendavčani spet pobegnili Beltincem

Miran Srebrnić je z Gorico prišel do zmage.

Nogometaši Gorice so v lokalnem obračunu v 17. krogu 2. slovenske lige v gosteh premagali Bilje z 1:0, strelec je bil Miha Žejen, ter se vsaj začasno prebili na četrto mesto. Tam ima 28 točk, toliko kot petouvrščeni Triglav, ki je izgubil v gosteh pri Dravinji z 1:2. Zmago domačim je zagotovil gol Aljaža Vodopivca v 78. minuti. Nogometaši iz Beltincev so v nedeljo z dvema goloma Roberta Čakša v začetku drugega polčasa premagali zadnjeuvrščene nogometaše iz Sežane z 2:0 in se na vrhu razpredelnice po točkah izenačili z Lendavčani. Ti pa so jim v ponedeljek z zmago spet pobegnili na tri točke.

NK Maribor : NK Celje
Sportal Celjanom štajerski derbi, kapetan Olimpije v sodniškem dodatku priigral zmago in odžejal navijače

Na preostalih dveh tekmah je Jadran s 3:2 odpravil Krko, Grosuplje pa so z 2:0 ugnale Fužinar.

Vodilna Naftaje v ponedeljek gostila Bistrico in jo premagala s 3:1.Lendavčane so sicer v nedeljo po točkah začasno ujeli drugouvrščeni Beltinci, ki so doma z 2:0 premagali sežanski Tabor. Tetjeuvrščeno Primorje je remiziralo v Tolminu.