1. 7. 2009,
22.44

Sreda, 1. 7. 2009, 22.44

Slovenski odbojkarji gladko čez Maročane

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v tretjem krogu sredozemskih iger v Pescari (skupina A) premagala Maroko s 3:0 (15, 18, 22).

Slovenija se bo po dnevu odmora v petek, 3. junija, pomerila z Francijo, tekma pa se bo začela ob 20.30.

Slovenski odbojkarji so po dveh napornih obračunih z Italijani in Grki naleteli na najslabše tekmece v svoji skupini, nalogo pa so opravili v poklicnem slogu in dosegli še drugo turnirsko zmago. Odločilen dvoboj za uvrstitev v polfinale je šele pred njimi, četrtkov prost dan pa bodo izkoristili za temeljito pripravo strategije proti Francozom, ki so danes izgubili z Grki z 0:3 (-16, -23, -21).

Delnice slovenskih odbojkarjev so po torkovi zmagi nad Grki močno zrasle, za dvoboj z Maročani pa so si zadali le en cilj: zmagati s čim višjo razliko in si nabrati - zaradi sistema tekmovanja - čim večje število točk, ki po treh tekmah znaša +26. Izbranci Gregorja Hribarje so afriške tekmece nadzorovali skozi celotno srečanje, še najbolj "izenačen" pa je bil tretji niz.

"Na Maročane smo se dobro pripravili. V vsakem nizu smo si hitro priigrali nekaj točk prednosti, ki jo v nadaljevanju nismo izpustili iz rok. Odločila sta naš dober servis in blok," je po obračunu z Marokom dejal slovenski odbojkarski "dragulj" Tine Urnaut.