Martin Pavčnik

Petek,
14. 2. 2014,
12.15

Osveženo pred

2 leti, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Soči 2014 Žan Košir Rok Flander Filip Flisar Glorija Kotnik Izidor Šušteršič

Petek, 14. 2. 2014, 12.15

2 leti, 9 mesecev

Nove slovenske kolajne? Prišle so okrepitve …

Martin Pavčnik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Slovensko olimpijsko druščino je v Sočiju dopolnila zasedba deskarjev v paralelnih disciplinah. Že pred tem pa se je v olimpijsko vas naselil Filip Flisar.

Slovenija na lestvici držav, ki so osvojile kolajne na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju, po zaslugi zlate Tine Maze, srebrnega Petra Prevca ter bronastih Teje Gregorin in Vesne Fabjan, zaseda visoko dvanajsto mesto. Dobitnike odličij sicer v nadaljevanju iger čakajo nove priložnosti, obenem pa so medtem v Rusijo že pripotovale tudi nove "okrepitve".

Slovenski uspehi motiv za preostale

"Bil sem na treningu v Schladmingu. Ravno sem sem si zapenjal smučarski čevelj, ko je bila na štartu smuka Tina Maze. Ta zlata kolajna slovenskega zimskega šport je bila dolgo v zraku. Zdaj jo po Tinini zaslugi imamo. To je dodatna motivacija tudi zame," pravi Žan Košir, močan adut deskarske vrste, ki je v četrtek prispela v Soči. "Ob številnih uspehih morda kdo pomisli, da je pot do kolajne tako preprosta. Daleč od tega … Kolajne ni lahko doseči. Poleg tega pa se za nas zgodba šele začenja," pravi Košir, ki bo tako v veleslalomu kot tudi slalomu spadal v ožji krog favoritov.

Del slovenske deskarske odprave se je takoj po prihodu v Soči odpravil v dvorano Bolšoj in si ogledal hokejski obračun med Rusijo in Slovenijo. "Ni mi žal. Začutili smo pravi olimpijski utrip. Hitro sem ujel ruski ritem, tako da se lahko osredotočam na tekmi, ki prihajata," poudarja Rok Marguč, ki je na svetovnih prvenstvih že dokazal, da zna kljubovati pritisku velikega tekmovanja. Veliko pričakuje tudi v Sočiju, čeprav zadnje priprave na Rogli niso bile povsem idealne, kar pa je bila predvsem posledica nestanovitnega vremena. Vseeno optimizma pred tekmama, ki bosta na sporedu 19. in 22. februarja, ne skriva.

Zgodi se lahko karkoli

Čeprav bosta Marguč in Košir osrednja slovenska aduta paralelnih preizkušenj v deskanju in kandidata za odličje, pa imata svoje načrte tudi veterana Izidor Šušteršič in predvsem Rok Flander, ki ne skriva, da mu v dolgi in bogati karieri manjka le še olimpijsko odličje. Popotnica v obliki tekem svetovnega pokala ni bila najbolj ugodna. "Ni šlo vse po mojem načrtu, a se s tem ne obremenjujem. V tekmovalnem deskanju sem ostal predvsem zaradi obeh tekem v Sočiju. Računam na dober nastop. Pravzaprav sem v položaju, ko se lahko zgodi karkoli, pa me ne bo presenetilo," pravi Flander, neuradni kapetan deskarske vrste, v kateri je kot osamljena predstavnica nežnejšega spola tudi Glorija Kotnik.

"Na olimpijske igre sem prišla dobro pripravljena. Navsezadnje je tekoča sezona moja najboljša v karieri. Zdaj upam, da bom dobro izkoristila treninge na prizorišču. Želim osvojiti prave občutke na tem snegu," razmišlja 24-letna deskarka iz Velenja.

Flisar: Zadovoljen? Saj nisem na robu depresije.

Deskarska peterica si je za svojega vodiča po olimpijski vasi izbrala kar smučarja prostega sloga Filipa Flisarja, ki se v Rusiji mudi že vse od ponedeljka. Ker je zaradi toplega vremena proga za smučarski kros zaprta za trening, si čas krajša predvsem s piljenjem tehnike ob prostem smučanju. Vseeno upa, da bo dobro izkoristil uradni trening na progi, za katero pravi, da bi mu morala ustrezati. Njegov cilj je sicer jasen. Dokazati želi, da letošnji rezultati ne kažejo realne slike ter da kot nekdanji zmagovalec svetovnega pokala lahko še vedno meša štrene najboljšim. "Če bi bil zadovoljen z rezultati letošnje sezone, bi bil že na robu depresije. A nisem. Lahko povem, da dobro nastopam takrat, ko se dobro počutim. Fizična pripravljenost in smučanje nista sporna. Priznam, da sem imel v glavi določene težave. Nisem se počutil prav dobro. Zato na tekmi nisem pokazal vsega, kar znam. Zdaj je drugače. Sem na olimpijskih igrah. Začutil sem tisti pravi olimpijski duh, tako da z optimizmom čakam na prve tekme," poudarja brkati Mariborčan, ki se bo kot edino slovensko železo v krosu v ogenj vrgel 20. februarja.