7 let, 12 mesecev

Četrtek, 2. 8. 2012, 20.53

Hoy se je izenačil z Redgravom

Moška ekipa Velike Britanije je v kolesarstvu na londonskem velodromu ubranila zlato olimpijsko odličje v ekipnem sprintu iz Pekinga.

S časom 42,600 sekunde so Philip Hindes, Jason Kenny in Chris Hoy postavili tudi svetovni rekord ter izboljšali prejšnji dosežek (42,747), ki so ga postavili v kvalifikacijah.

S tem so v finalu premagali Francoze, za katere so nastopili Gregory Bauge, Michael D’Almeida in Kevin Sireau. Francozi so dosegli čas 43,013 sekunde. Nemci Rene Enders, Robert Förstemann, Maximilian Levy pa so v boju za bron s 43,209 sekunde ugnali svetovne prvake Avstralce (43,355). Šestintridesetletni Škot Hoy, ki se ponaša tudi z nazivom sir, se je na večni britanski olimpijski lestvici po številu medalj izenačil z legendarnim veslačem Stevom Redgravom, ki je osvojil pet zlatih medalj, štiri na prav toliko zaporednih OI, ter eno bronasto medaljo. Hoy je zlate medalje osvojil po eno v Londonu, tri v Pekingu in eno v Atenah 2004, leta 2000 pa je bil v Sydneyju srebrn. Britanski kolesar Bradley Wiggins je z zmago na kronometru na teh OI sicer osvojil svoje četrto olimpijsko zlato in skupaj sedmo olimpijsko odličje.