0,03

termometer

ach volley
ACH Volley je v Kanalu oddal dva niza, a njegovo napredovanje ni bilo ogroženo niti za trenutek. Foto: Alen Hadžić

Odbojkarji Calcit Volleyja so na povratni četrtfinalni tekmi pokala Slovenije še drugič premagali Šoštanj Topolšico in se uvrstili v polfinale. Ob Kamničanih so se v polfinale uvrstili tudi Mariborčani, ki so izločili Krko, obe ekipi pa si bosta stali na nasprotni strani mreže v polfinalu. Drugi polfinalni par pa bo ACH Volley, ki je bil boljši od Salonita ter Hiša na kolesih Triglav z dvema zmagama proti Panviti Pomgradu.

Vsa štiri moštva so na povratnih tekmah le še potrdila izide s prvih tekem. Branilci pokalnega naslova, odbojkarji ACH Volleyja so si uvrstitev na zaključni turnir zagotovili že po prvih dveh nizih obračuna v Kanalu, potem ko so proti Salonitu Anhovo slavili s 25:18 in 25:23. Preostanek tekme je bil le še formalnost, na koncu so se Ljubljančani veselili zmage s 3:2.

Odbojkarji ekipe Hiša na kolesih Triglav so še drugič s 3:1 odpravili Panvito Pomgrad. Najprej so prišli do zmage na težkem gostovanju v Murski Soboti, tokrat so razveselili še domače navijače. Kranjčani so prvi niz dobili s 25:19, v drugem so bili z 21:25 uspešnejši Sobočani, po zmagi s 25:19 v tretjem nizu pa so si varovanci Saša Ropa dokončno zagotovili finale.

Kamničani so pričakovano tudi na drugi tekmi odpravili Šoštanj. Kamničani so pričakovano tudi na drugi tekmi odpravili Šoštanj. Foto: Klemen Brumec

Odbojkarji Šoštanj Topolšice so pred domačimi navijači prvič klonili proti Calcit Volleyju, ki je bil uspešnejši s 3:0, zelo hitro pa so Kamničani prišli tudi do druge zmage, potem ko so bili na povratni tekmi znova boljši s 3:0, tekmeci pa so se nekoliko bolje upirali le v tretjem nizu, ki se je zaključil s 25:19 v korist kamniške vrste, sicer pa ni odločal o ničemer več.

Polfinalna para:

ACH Volley - Hiša na kolesih Triglav
Calcit Volley - Maribor

V Mariboru so tamkajšnji odbojkarji pričakovali težje povratno srečanje, kot se je izkazalo na koncu. V Novem mestu je namreč Krka igrala na visoki ravni, a so Štajerci vseeno prišli do zmage s 3:1. Za uvrstitev med najboljše štiri ekipe so tako potrebovali dva niza. Tokrat so že na začetku tekme zlomili odpor dolenjske vrste in slavili s 3:0.

Mariborčani so po Žužemberku izločili še drugo dolenjsko ekipo. Mariborčani so po Žužemberku izločili še drugo dolenjsko ekipo. Foto: Facebook OK Maribor

Zaključni turnir najboljše četverice za moške in ženske bo potekal med 17. in 19. januarjem, organizator še ni znan.