28. 11. 2019,
13.40

4 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,03

OK Šoštanj Topolšica MOK Krka Hiša na kolesih Calcit Volley Panvita Pomgrad Salonit Anhovo ACH Volley OK Maribor pokal Slovenije

Četrtek, 28. 11. 2019, 13.40

Pokal Slovenije, moški, četrtfinale:

Brez presenečenj v četrtfinalu

ach volley | ACH Volley je v Kanalu oddal dva niza, a njegovo napredovanje ni bilo ogroženo niti za trenutek.  | Foto Alen Hadžić

Odbojkarji Calcit Volleyja so na povratni četrtfinalni tekmi pokala Slovenije še drugič premagali Šoštanj Topolšico in se uvrstili v polfinale. Ob Kamničanih so se v polfinale uvrstili tudi Mariborčani, ki so izločili Krko, obe ekipi pa si bosta stali na nasprotni strani mreže v polfinalu. Drugi polfinalni par pa bo ACH Volley, ki je bil boljši od Salonita ter Hiša na kolesih Triglav z dvema zmagama proti Panviti Pomgradu.

Vsa štiri moštva so na povratnih tekmah le še potrdila izide s prvih tekem. Branilci pokalnega naslova, odbojkarji ACH Volleyja so si uvrstitev na zaključni turnir zagotovili že po prvih dveh nizih obračuna v Kanalu, potem ko so proti Salonitu Anhovo slavili s 25:18 in 25:23. Preostanek tekme je bil le še formalnost, na koncu so se Ljubljančani veselili zmage s 3:2.

Odbojkarji ekipe Hiša na kolesih Triglav so še drugič s 3:1 odpravili Panvito Pomgrad. Najprej so prišli do zmage na težkem gostovanju v Murski Soboti, tokrat so razveselili še domače navijače. Kranjčani so prvi niz dobili s 25:19, v drugem so bili z 21:25 uspešnejši Sobočani, po zmagi s 25:19 v tretjem nizu pa so si varovanci Saša Ropa dokončno zagotovili finale.

Kamničani so pričakovano tudi na drugi tekmi odpravili Šoštanj. | Foto: Klemen Brumec Kamničani so pričakovano tudi na drugi tekmi odpravili Šoštanj. Foto: Klemen Brumec

Odbojkarji Šoštanj Topolšice so pred domačimi navijači prvič klonili proti Calcit Volleyju, ki je bil uspešnejši s 3:0, zelo hitro pa so Kamničani prišli tudi do druge zmage, potem ko so bili na povratni tekmi znova boljši s 3:0, tekmeci pa so se nekoliko bolje upirali le v tretjem nizu, ki se je zaključil s 25:19 v korist kamniške vrste, sicer pa ni odločal o ničemer več.

Polfinalna para:

ACH Volley - Hiša na kolesih Triglav
Calcit Volley - Maribor

V Mariboru so tamkajšnji odbojkarji pričakovali težje povratno srečanje, kot se je izkazalo na koncu. V Novem mestu je namreč Krka igrala na visoki ravni, a so Štajerci vseeno prišli do zmage s 3:1. Za uvrstitev med najboljše štiri ekipe so tako potrebovali dva niza. Tokrat so že na začetku tekme zlomili odpor dolenjske vrste in slavili s 3:0.

Mariborčani so po Žužemberku izločili še drugo dolenjsko ekipo. | Foto: Facebook OK Maribor Mariborčani so po Žužemberku izločili še drugo dolenjsko ekipo. Foto: Facebook OK Maribor

Zaključni turnir najboljše četverice za moške in ženske bo potekal med 17. in 19. januarjem, organizator še ni znan.