Liga MEVZA Calcit Volley

Sobota, 6. 11. 2021, 19.57

liga mevza, 6. november

Kamničani do prve zmage v srednjeevropski ligi

Calcit Volley | Kamničani so v Zagrebu vknjižili prvo zmago v tej sezoni srednjeevropske lige. | Foto Klemen Brumec

Kamničani so v Zagrebu vknjižili prvo zmago v tej sezoni srednjeevropske lige.

Odbojkarji Calcit Volleyja so v srednjeevropski ligi vendarle vknjižili prvo zmago. Na gostovanju v Zagrebu so zmagali s 3:1 v nizih in tako končali niz porazov.

Kamniški odbojkarji so v Zagreb prišli po težko priborjeni zmagi v osmini finala pokala Slovenije, ko so šele v petem nizu v gosteh strli odpor Brezovice, člana 1B. lige. Tudi v Zagrebu začetek tekme ni veliko obetal, saj so domači odbojkarji brez večjih težav osvojili uvodni niz, v drugem pa so imeli tudi tri zaključne žoge za vodstvo z 2:0 v nizih. Vse tri so Kamničani ubranili, nato sami izkoristili drugo, v tretjem in četrtem nizu pa so bili gospodarji na igrišču in zasluženo prišli do prve letošnje zmage v srednjeevropski ligi. Z njo ostajajo v igri za uvrstitev na zaključni turnir.

Začeli slabo, končali odlično

"Tekmo smo začeli zelo slabo, naredili smo sedem napak v napadu, dobili tudi dva bloka, kar je našim igralcem porezalo krila. Je pa res, da v nadaljevanju slab vtis s četrtkove pokalne tekme razvodenel, igralci so se sprostili in začeli igrati odbojko, kot jo znajo igrati. Zanimivo je, da smo imeli v prvem nizu celo najboljši sprejem od vseh štirih nizov, v napadu pa je bila naša uspešnost zgolj nekaj čez 30-odstotkov, kar je bila ob vseh teh napak posledica gladko izgubljeni niz. Ampak potem se je stanje normaliziralo in je vse skupaj izpadlo dobro. Bi pa pohvalil Miho Bregarja, ki je, čeprav korektor ni njegovo pravo igralno mesto, prikazal zelo dobro igro, vsekakor velja omeniti tudi pet blokov Tommija Siirilä, je bila pa to zmaga celotne ekipe," je po prvi srednjeevropski zmagi v sezoni povedal trener Calcita Matija Pleško.

Liga MEVZA, moški

Sobota, 6. november
HAOK Mladost Zagreb : Calcit Volley 1:3 (16, -28, -20, -16)
Buša 17, Nikačević 15; Bregar 22, Pavlović 19, Klobučar 15

SK Zadruga AICH/DOB - TJ Spartak Myjava
Holding Graz - VKP Bratislava

Lestvica

1. ACH Volley 5 tekem – 15 točk (5 zmag - 0 porazov)

Calcit Volley Krim
Sportal Prvakinje pri razpoloženih Primorkah oddale niz, na vrhu vztrajajo Mariborčanke