7. 9. 2022,
17.46

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,16

kvalifikacije za evropsko prvenstvo Marco Bonitta slovenska ženska odbojkarska reprezentanca

Sreda, 7. 9. 2022, 17.46

kvalifikacije za evropsko prvenstvo, 5. krog

Sproščene Slovenke potrdile prvo mesto v skupini

slovenska ženska odbojkarska reprezentanca, odbojkarska reprezentanca | Neporažene Slovenke so zanesljivo dobile tudi peto tekmo kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu, ki so si ga z zmago v Azerbajdžanu že zagotovile. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Neporažene Slovenke so zanesljivo dobile tudi peto tekmo kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu, ki so si ga z zmago v Azerbajdžanu že zagotovile.

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca, ki se je že uvrstila na evropsko prvenstvo leta 2023, je tudi v peti, predzadnji tekmi kvalifikacij zmagala. S 3:1 (16, 18, -19, 15) je še drugič zapovrstjo ugnala Azerbajdžan, skupno je bila to njena peta zmaga, ki ji je tudi zagotovila prvo mesto v skupini D, v kateri sta še Avstrija in Gruzija.

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca
Sportal Slovenija se veseli, imeniten podvig odbojkaric!

Varovanke Marca Bonitte so pokazale še eno dobro predstavo, mnogo bolj izkušenim tekmicam so sicer prepustile niz, niso pa jim niso dopustile nobene možnosti, da bi se jim oddolžile za poraz v Bakuju minulo soboto.

Slovenke sicer niso bile tako dominantne v bloku kot na prvi medsebojni tekmi, na kateri je samo Saša Planinšec na mreži dosegla deset točk (tokrat šest), so bile pa dovolj zanesljive pri drugih elementih, predvsem so dobre servirale. Dosegle so osem asov, od tega Nika Milošič, ki je v igro prišla le za servise ob koncu nizov, tri.

Prave dramatičnosti ni ponudil niti en niz. V prvem in drugem nizu gostje niso bile niti enkrat v vodstvu, v tretjem so nato izkoristile krajši padec v zbranosti slovenske vrste, v četrtem pa je bilo spet tako kot v prvih dveh.

V slovenski vrsti je bila z 18 točkami najučinkovitejša Eva Zatković, 13 jih je prispevala Planinščeva, 11 Lorena Lorber Fijok, deset pa Mija Šiftar.

Slovenke bodo zadnjo tekmo odigrale v soboto ob 15.30, ko bodo gostile Gruzijo.

SP v odbojki 2022 (Stožice): Slovenija - Ukrajina, slovenska odbojkarska reprezentanca