Ponedeljek, 21. 3. 2022, 21.25

1. DOL za moške, osmina finala, tretja tekma

Znan še zadnji četrtfinalist

odbojka žoga | Foto Vid Ponikvar

V odbojkarskem prvenstvu za moške je bila danes podeljena le še ena četrtfinalna vstopnica. Priigrali so si jo odbojkarji Fužinarji, ki so s 3:2 (18, -22, 16, -21, 13) ugnali Krko.

Sportal Triglav v četrtfinalu, Krka in Fužinar v tretjo tekmo

Fužinar in Krka sta igrala odločilno tekmo za preboj v četrtfinale. Potem ko je Fužinar, prvi iz druge lige, v Novem mestu na drugi tekmi izničil zaostanek s prvega obračuna proti zadnjeuvrščeni ekipi rednega dela prvoligaške konkurence, je danes še dokončal preobrat po izenačeni tekmi, ki je koroško zasedbo poslala v četrtfinale državnega prvenstva, novomeško pa v drugo ligo.

Korošci so tokrat dokaj zanesljivo dobili prvi in tretji niz, Dolenjci pa malce težje preostala dva. V odločilnem nizu sta bili ekipi poravnani še pri 13:13, zatem pa so na veselje domačih navijačev Korošci dosegli dve zaporedni točki za veliko zmago.

Pri domačih sta bila z 21 oziroma 20 točkami najboljša Vid Ranc in Emir Makaš, pri gostih pa s 25 in 21 Zlatko Pulko ter Fran Peterlin.