19.01

4 leta, 7 mesecev

Thermometer Blue 1,41

6

evropsko prvenstvo Nemčija EuroVolley 2019 Alessandro Chiappini slovenska odbojkarska reprezentanca

Nedelja, 1. 9. 2019, 19.01

Evropsko prvenstvo, ženske, osmina finala

Favorizirane Nemke pretrd oreh za Slovenke

6

Slovenija Nemčija | Slovenke so v osmini finala z 0:3 priznale premoč Nemkam. | Foto CEV

Slovenke so v osmini finala z 0:3 priznale premoč Nemkam.

Slovenske odbojkarice so v osmini finala evropskega prvenstva z 0:3 priznale premoč favoriziranim Nemkam in se poslovile od nadaljnjega tekmovanja. Četrtfinalno vstopnico so si priigrale tudi Nizozemke, Srbkinje, Italijanke, Bolgarke, Poljakinje, Turkinje in Rusinje.

Slovenija Nemčija
Sportal Nemke končale slovenske nastope na EP

Četa selektorja Alessandra Chiappinija je že z uvrstitvijo v izločilne boje prišla do zgodovinskega uspeha. V osmini finala ji je nasproti stala prva reprezentanca skupinskega dela skupine D Nemčija in upravičila vlogo favoritinje.

Slovenke so sicer dobro odprle srečanje, vodile s 13:11, a na koncu so nasprotnice niz dobile s 25:21. V drugem nizu so varovanke Chiappinija popustile in izgubile s 15:25. Tudi v tretjem so bile boljše Nemke in v četrtfinale napredovale brez izgubljenega niza.

Pri Nemkah sta bili s 15 točkami najbolj razpoloženi Jennifer Geerties in Louisa Lippmann, Pri Slovenkah je največ točk, 12, dosegla Darja Eržen, devet jih je dodala Tina Grudina.

Fotogalerija s tekme (foto: CEV)
1 / 9

Kaj so Slovenke povedale po zadnji tekmi?

Eva Mori, kapetanka Slovenije: Razočarane smo, saj smo imele lepo priložnost, ker je naša igra tukaj na Poljskem iz dneva v dan rasla. Rekla bi, da smo zapravile priložnost, a obenem vemo, da še nismo na tej ravni in bomo morale še veliko delati, da bomo to dosegle. Mislim, da je bil odločilen značaj. Če bi si rekle, gremo igrat, bi bilo malo lažje, tako pa smo si same ustvarile dodaten pritisk, da moramo zmagati. Ponosna sem na rezultat, a čaka nas še veliko dela.

"Ponosna sem na rezultat, a čaka nas še veliko dela;" pravi kapetanka Eva Mori. | Foto: CEV "Ponosna sem na rezultat, a čaka nas še veliko dela;" pravi kapetanka Eva Mori. Foto: CEV

Darja Eržen, reprezentantka Slovenije: Poznala se je njihova kakovost. Me smo se borile vso tekmo, na koncu je odločila razlika v lastnih napakah, ki jih nasprotnice skoraj niso delale, me pa smo jih storile nekaj preveč. Naš uspeh na tem prvenstvu je velik. Zelo smo ponosne na to, kar smo dosegle, vseeno je to velik dosežek za nas kot ekipo, žensko reprezentanco in Slovenijo.

Lana Ščuka, reprezentantka Slovenije: Mislim, da smo si na tej tekmi vse želele pokazati še več kot na predhodnih tekmah. To evropsko prvenstvo ni bilo nekaj najlažjega, ampak s takšnimi preizkušnjami bomo vse rasle. Mislim, da smo izkoristile priložnost biti tukaj, naredile smo dober rezultat, škoda, ker nismo še boljšega. Osebno bi si želela, da bi na tej tekmi dala še več. Nemke so bile ranljive, pokazale smo izjemen sprejem in obrambo, a na žalost smo izkoristile premalo žog. Domov odhajamo s porazom, a sem ponosna na svojo ekipo in rezultat.

Šesterica napredovala brez oddanega niza

Brez oddanega niza so napredovale tudi Nizozemke (premagale so Grčijo), Srbkinje (premagale so Romunijo), Italijanke (odpravile so Slovakinje), Poljakinje (premagale so Španke) in Bolgarke (odpravile so Azerbajdžan). V boju za četrtfinale so Rusinje s 3:1 odpravile Belgijke, precej bolj vroče je bilo je bilo med Turčijo in Hrvaško, po precej izenačenem obračunu so po petih nizih napredovale Turkinje.