OD Krim SIP Šempeter ATK Grosuplje GEN-I Volley četrtfinale končnica 1 DOL

Sobota, 13. 3. 2021, 20.28

1. DOL, ženske, četrtfinale

Konec četrtfinala, napredovale še Kamničanke, Mariborčanke in Šempetranke

Calcit Volley | Odbojkarice Calcita so na drugi tekmi četrtfinala še drugič premagale Ankaran in si priborile napredovanje v polfinale. | Foto Klemen Brumec

Tudi na drugih tekmah četrtfinala 1. DOL za dekleta. Pričakuje so se Kamničanke, Mariborčanke in Šempetranke veselile zmag in se tako v polfinalu pridružile odbojkaricam GEN-I Volleyja, ki so po dveh tekmah izločile Grosupeljčanke.  Koper, Ankaran in Krim se poslavljajo.

Kamničanke so tako kot na prvi tekmi v gosteh tudi doma nepričakovano izgubile prvi niz. Gostje so odlično servirale, v tem nizu zabeležile sedem asov, kar pet Tara Cerovac. V drugem nizu so nato že zaostajale s 14:19, a v zaključku tekmice ujele, Dobrina Valentinova Hristoskova je za asom celo izenačila na 24:24. Toda zadnji točki so osvojile gostiteljice, izenačile na 1:1, nato pa predvsem po zaslugi bloka in učinkovitega napada, v katerem se je z 22 točkami najbolj izkazala Olivera Kostić Brulec, gladko dobile še naslednja dva, dominantne so bile predvsem v tretjem.

Tudi tekma v Mariboru se je začela tako kot prva medsebojna v Kopru. Primorke so dobile prvi niz, toda z razliko od prve tekme so tokrat niso zaustavile. Grozile so še naprej, v drugem nizu ves čas dihale tekmicam za ovratnik, z zmago v četrtem pa si celo priborile "tie break" in možnost, da si zagotovijo še tretjo tekmo. A domače, pri katerih je bila s 23 točkami po dolgem času najučinkovitejša povratnica po poškodbi Lorena Lorber Fijok, so vendarle strle njihov odpor, v skrajšanem nizu so že na začetku ušle, prednost pa zadržale do konca.

Tudi tokrat so imele najlažje delo Šempetranke, ki so še drugič s 3:0 ugnale Krim. V polfinalu, ki se bo začel v četrtek, se bodo tako merile z Novo KBM Branikom, GEN-I Volley, ki je četrtfinale z ATK Grosupljem odigral že pred časom, pa laka obračun s Calcitom.