OK Šoštanj Topolšica OK Črnuče OK Hoče Krka 1 DOL

Sobota, 6. 3. 2021, 21.55

1. DOL, moški, osmina finala

Krka in Hoče odhajata v četrtfinale in ostajata ligaša A

MOK Krka | Odbojkarji Krke so se po hudem boju vendarle uvrstili v četrtfinale 1. DOL. | Foto MOK Krka

Odbojkarji Krke so se po hudem boju vendarle uvrstili v četrtfinale 1. DOL.

Moško državno odbojkarsko prvenstvo v naslednji sezoni v sestavi ekip ne bo imelo sprememb. Ligaša A ostajata Krka in in Hoče, ki sta se tudi uvrstila v letošnji četrtfinale. Krka si je to zagotovila z izidom 2:1 v zmagah proti Šoštanju Topolšici, Hoče pa so bile z istim izidom v zmagah boljše od Črnuč.

Luka Koper 1
Sportal Obalna kluba ostajata v ženski elitni konkurenci

V četrtfinalu se bo Krka merila z Merkur Mariborom, Hoče pa bodo stopile nasproti ACH Volleyju.

Krka je v Šoštanju izgubila prvo tekmo, nato izid v zmagah poravnala z zmago 3:1 v Novem mestu, da gre za povsem enakovredna tekmeca pa je pokazala tudi tretja tekma. V njej so gosti gladko dobili prvi niz, nato vodili tudi z 2:1, a Dolenjcem je uspel preobrat. V četrtem nizu so tudi bili v nevarnosti, a izničili vodstvo Šoštanja, nato pa v končnici ohranili mirne živce. Po vodstvu 22:21 so izkoristili tekmečevo napako, nato jim je Zlatko Pulko zagotovil prvo zaključno žogo, drugo so po napaki gostov tudi izkoristili.

Podobno izenačeno je bilo tudi v "tie breaku, gosti so celo vodili z 11:9, toda dva bloka gostiteljev, dosegla sta ga Erpič in Pulka, sta prednost zagotovila krkašem, ki je niso več izpustili iz rok. Pulko je bil s 26 točkami najučinkovitejši igralec tekme, dosegel je tudi tri ase, Erpič se je izkazal s štirimi bloki.

Tudi Črnuče v dvobojih s Hočami niso poceni prodale svoje kože. Potem ko so dobile prvo tekmo s 3:2, so drugo z istim izidom izgubile, prav na tej tekmi pa so tudi zapravile možnosti za napredovanje. Na tretji tekmi so sicer spet dobile prvi niz, toda v naslednjih treh ji Hočani priložnosti za presenečenje niso več pustili.

Predvsem po zaslugi madžarskega korektorja Marcella Pestija, ki je dosegel 22 točk, v statistiko vpisal as in tri bloke. Glavni element, ki je Hočanom zagotovil prednost pa je bil sprejem, ki ga je odlično držal Rok Bračko.