Panvita Pomgrad Salonit Anhovo Calcit Volley OK Merkur Maribor ACH Volley 1 DOL

Sobota, 26. 9. 2020, 22.27

1. DOL, moški, 2. krog

Kamničanom napet derbi v Mariboru, ACH Volley na kolenih

Calcit Volley | Kamničani v tej sezoni odkrito ciljajo na naslov prvaka. | Foto Aleš Oblak

Kamničani v tej sezoni odkrito ciljajo na naslov prvaka.

Merkur Maribor je v 2. krogu 1. DOL za moške v dvorani Tabor gostil favorizirani Calcit Volley in mu po trdem boju moral priznati premoč z 2:3. Prvak ACH Volley je na težkem gostovanju v Kanalu pri Salonitu izgubil z 1:3. Novomeška Krka je izgubila proti Hiši na kolesih, Hočani pa proti Panviti.

Merkur Maribor je v začetku tedna namučil ACH Volley, tudi danes pa je pokazal, da zna biti neugoden tekmec. Prva niza sta sicer kazala, da bodo imeli Kamničani dokaj lahko delo, saj so ju dobili na 18. V tretjem pa je bil izid tudi že 22:18 za Calcit, a so se nato domači prebudili. Niz so dobili predvsem po zaslugi razpoloženega Ahmeda Ikhbayrija, ki je poskrbel za štiri točke, na koncu je sedmo zaključno žogo izkoristil Rok Možič.

Kamničani so imeli v tem obdobju igre težave pri sprejemu, popustili so tudi v bloku, a vseeno imeli prednost še v četrtem nizu. A so domači še enkrat strnili vrste, Možič pa je z dvema zaporednima točkama poskrbel za vodstvo, niz je dokončal Filip Uremovič.

Končnica je nato le pripadla Calcitu; po zaostanku 9:10 v petem nizu je do preobrata prišlo, ko je bil na servisu Jan Brulc, Mitja Gasparini je svoji ekipi priboril štiri zaključne žoge, drugo je nato izkoristil Sašo Štalekar.

Kanalci napovedali izenačeno prvenstvo

Salonit je proti Ljubljančanom v prvem nizu povedel s 17:13 in 20:17, v končnici pa obdržal prednost. Gostje so se prebudili v drugem in Kanalce ujeli pri 15:15. Državni prvaki so v končnici povedli z 21:19 in potem niz pripeljali do zmage.

Trener Matija Pleško je menjal in menjal, a izrazito razpoloženega igralca ni našel. Prvi poraz sezone je prišel, prej, kot bi si kdo mislil. | Foto: CEV Trener Matija Pleško je menjal in menjal, a izrazito razpoloženega igralca ni našel. Prvi poraz sezone je prišel, prej, kot bi si kdo mislil. Foto: CEV

A osvojili so le enega, saj so gostje tudi v tretjem zaostajali, pomagale niso niti menjave. ACH je še prišel na 18:20, potem pa je Gregor Basaneže z uspešnim napadom in blokom poskrbel za trdnejše vodstvo, Salonit je nato izkoristil drugo zaključno žogo. V četrtem pa so bili domači tisti, ki so ujeli boljši začetek gostov, razpoloženi Marko Radosavljević (na koncu 16 točk) je ekipi zagotovil prednost 20:15. ACH je bil zadnjič blizu pri 23:25, nato pa je Veljko Boharev izkoristil že prvo zaključno žogo za zmago Salonita.

Precej manj dela so imeli Kranjčani, ki so zanesljivo s 3:0 premagali Krko, ta tako ostaja brez točk na zadnjem mestu. Gostje domačim niso dovolili presenečenja, le v zadnjem nizu so bili blizu pri 21:23, a je gostujoča ekipa tekmo končala po treh nizih.

V gosteh pa je do treh točk prišla tudi Panvita Pomgrad. Po zanesljivo dobljenem prvem nizu so gostje v drugem dovolili, da so se domači vrnili, a so nato dobili naslednja dva in prišli do prve zmage v novi sezoni.