Nedelja, 15. 10. 2017, 17.55

1. DOL, moški, 2. krog

Kanalci pokazali, da bo treba nanje resno računati.

Salonit Anhovo | Foto Vid Ponikvar

Odbojkarji Salonita so v 2. krogu 1. DOL za moške premagali Calcit Kamnik s 3:2 in pokazali, da bo treba na Kalce v tej sezoni še kako resno računati. S trenerjem Andrejem Urnautom so spet dobili na ostrini, ki so jo občutili tudi Kamničani.

V izenačenem prvem nizu si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti. V končnici pa so Kamničani po zaslugi Štembergar Zupana prišli do treh točk prednosti (21:18), ki so jo ohranili do konca niza. V drugem nizu se je v domačem dresu razigral Dejan Čabarkapa, svoje je dodal še Đorđe Ilić, kar je bilo dovolj za kanalsko vodstvo s 17:12. Gostje so se v končnici sicer približali na 23:22, a preobrata niso zmogli.

Uvod tretjega niza je pripadel gostom, a so gostitelji zaostanek štirih točk na 10. točki izničili in zasluženo povedli. V četrtem nizu je bil izid izid tesen vse do 18:19, nato pa je sledila vrsta napak v igri domačih in izenačenje v nizih.

V končnici bi zmaga lahko odšla tudi v Kamnik, saj so gostje vodili že z 9:6, s štirimi zaporednimi točkami pa so gostitelji poskrbeli za preobrat in tesno zmago.

Štajerski obračun Hočanom

V Hočah je bil na sporedu štajerski derbi. Po gladko izgubljenem prvem nizu so se domačini potem zbrali in premagali Maribor s 3:1. Triglav je doma brez težav premagal GEN-I Volley, Panvita pa Krko.

V nedeljo se je krog zaključil z obračunom v Tivoliju. ACH Volley je v ljubljanskem derbiju brez večjih težav premagal Črnuče.