Sreda, 22. 11. 2023, 21.25

1. DOL, moški, zaostala tekma 4. kroga

Novomeščani gladko do druge zmage

odbojkarska žoga | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Na zaostali tekmi 4. kroga državnega prvenstva za moške so bili odbojkarji Krke s 3:0 v nizih boljši od kranjske Hiše na kolesih Triglav in prišli do druge zmage v sezoni.

ACH Volley
Sportal Veliko presenečenje v Kranju, Mariborčani upravičili vlogo favorita

Novomeščani so prišli do druge zmage v sezoni, na domačem parketu pa danes proti Triglavu niso imeli pretiranega dela in tekmeca hitro odpravili v treh nizih. Hiša na Kolesih Triglav po današnjem porazu ostaja pri štirih zmagah, zabeležila pa je peti poraz.

Še najbolj izenačen je bil uvodni niz, kjer so gostje prišli do 21 točk. A domači so bili tisti, ki so veliko bolje začeli in povedli s 6:1. Gostje so se nekoliko še približali na 8:11, a so Novomeščani narekovali ritem in do konca pripeljali prvi niz.

Tudi v drugem nizu so domači odbojkarji kmalu prevzeli pobudo, po treh zaporednih točkah so povedli 6:3, nato so jih kasneje nanizali še pet v nizu za 11:4, tudi do konca tega niza prednosti niso več zapravili. V zadnjem ni bilo nič drugače, po dveh asih Mihe Bregarja je Krka povedla s 7:4, nato pa tudi z 10:5 in 13:7. Podobno kot v prejšnjih dveh je tudi v zadnjem nizu Triglav nato lovil tekmeca, a je Krka še enkrat niz varno pripeljala do konca.