Calcit Volley Panvita Pomgrad Salonit Anhovo ACH Volley 1 DOL

Nedelja, 27. 3. 2022, 21.21

1. DOL za moške, četrtfinale, druge tekme

ACH, Calcit in Merkur v polfinale brez poraza, Panvita napredovala z enim

ACH Volley - Steaua Bukarešta | ACH Volley si lahko na gostovanju pri Fužinarju zagotovi polfinale. | Foto Vid Ponikvar

ACH Volley si lahko na gostovanju pri Fužinarju zagotovi polfinale.

V domačem prvenstvu še neporaženi ACH Volley je na drugi četrtfinalni tekmi s 3:1 premagal Fužinarja z Raven na Koroškem in s ez 2:0 v zmagah uvrstil v polfinale. Enak dosežek je uspel tudi Merkurju iz Maribora in ekipi Calcit Volley. V nedeljo je Panvita na tretji tekmi četrtfinala v Kanalu premagala Salonit in se pridružila sobotnim polfinalistom. Panvita se bo v polfinalu merila z ACH Volleyjem, Merkur Maribor pa s Kamničani.

OK Merkur Maribor Lokomotiv Novosibirsk liga prvakov
Sportal Maribor in Salonit začela brez izgubljenega niza, Črnučani namučili Calcit

Kanalci so na prvi tekmi zmagali s 3:0, a v Murski Soboti se nikoli ne počutijo posebej prijetno in tako je bilo tudi tokrat. Gostitelji so gladko dobili prva dva niza, nato imeli tudi zaključno žogo za zmago 3:0, a je Marko Radosavljević tekmo podaljšal. Ne samo za en niz, ampak za dva, zmagovalca je namreč odločal "tie break". V njem sta se ekipi menjavali v vodstvu, gostje so imeli prvo zaključno žogo, nato še štiri, toda gostitelji se niso dali, Dino Vinkovič je prednost vrnil na njihovo stran, tekmo pa z asom končal Žan Bedrač.

Domači so blesteli v bloku, z njim dosegli 15 točk, tretjino Urban Drvarič, in s servisi, tudi z njimi so dosegli 15 točk, Branislav Radović štiri, toda vseeno trepetali za zmago. Gosti so bili dovolj dobri v napadu, da je odločala malenkost. Srećko Ristić je dosegel 19 točk, toda še štiri več je na drugi strani Connor McConnell.

Črnuče so na prvi tekmi namučile Calcit, ki je v Ljubljani zmagal lažje, a vseeno so Črnučani spet nudili dostojen odpor. Na tekmi z veliko napakami, predvsem pri servisu, so bili spet blizu vsaj častnega niza, v prvi polovici druga so namreč vodili, največ za štiri točke, nato po zaostanku tekmece ujeli na 23. točki, zatem pa ubranili še dve zaključni žogi, da so gosti izkoristili četrto je bil zaslužen Jan Klobučar. V tretjem dvoma o zmagovalcu vendarle ni bilo. Kamničani, pri katerih je bil s 13 točkami najučinkovitejši Danilo Pavlović, posebej prepričljive predstave niso pokazali, zagotovo znajo igrati precej bolje.

In to bodo morali storiti v polfinalu, ko se bodo merili z branilci naslova, odbojkarji Merkur Maribora. Te proti kranjskemu Triglavu niso imeli težav niti v Kranju, v vseh nizih so imeli stvari pod nadzorom.

Podobno velja tudi za ACH Volley na Ravnah, a prvi favoriti prvenstva, ki so v njem letos še neporaženi, so vendarle izgubili niz. Po gladko dobljenih prvih dveh nizih in vodstvu 16:12 v tretjem so povsem popustili, kar so znali borbeni gostitelji kaznovati. A v četrtem nizu je bilo že spet kot v prvih dveh.

Ljubljančani so v statistiko vpisali 14 blokov, Nemanja Mašulović in Matej Kök po štiri, slednji je bil z 19 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme. Pri domačih se je v tem elementu spet izkazal Miha Fink, z blokom je dosegel pet točk, poroča STA.