1. DOL za moške, 7. krog

ACH odpihnil Krko, prvaki ugnali Panvito

ACH Volley | Odbojkarji ACH Volley so zanesljivo premagali Krko. | Foto Aleš Oblak

Odbojkarji ACH Volley so zanesljivo premagali Krko.

Na uvodni tekmi 7. kroga 1. DOL za moške so odbojkarji ACH Volley s 3:0 odpravili Krko, ki je v zadnjem krogu na kolena spravila prvake iz Maribora. Ti so gostili Panvito in zmagali s 3:1 v nizih.

Calcit Volley
Sportal Kamničani brez presenečenja pri španskih prvakih

ACH Volley je imel proti Krki le lažji trening. Novomeščani na gostovanjih niso tako nevarni kot doma, če pa igrajo še proti ACH Volleyju, ki letos odločno kaže, da namerava v Ljubljano vrniti naslov, pravih možnosti za kakšno točko nimajo.

Tokrat so vodili le z 1:0 v prvem nizu, nato pa so gostitelji povsem zagospodarili na igrišču, na koncu je bilo vprašanje le, kakšna bo razlika v posameznih nizih. V prvem so osvojili 15, v drugem 14, v tretjem pa vsega deset točk, brez napak tekmecev jih skupno ne bi zbrali niti za en niz, njihov napad je bil le 25 odstotno uspešen. Razočarali so predvsem njihovi najbolj izkušeni igralci, Fran Peterlin, Zlatko Pulko in nekdanji igralec ACH Volleyja Mario Koncilja.

Na drugi strani je trener ljubljanske ekipe, ki tokrat ni računal na Alena Šketa, lahko ponudil priložnost nekaterim odbojkarjem, ki so do zdaj igrali manj, kar je najbolje izkoristil Matej Kök, ki je bil s 14 točkami najučinkovitejši igralec tekme.

Mariborčani po dveh porazih strli Panvito

Državni prvaki iz Maribora so v tekmo proti za njih vedno neugodnim Prekmurcem vstopili po dveh zaporednih porazih. Najprej so v domači dvorani izgubili proti ACH-ju, nato pa presenetljivo še na gostovanju pri Krki v Novem mestu, še tretji poraz bi pomenil dodatno izgubo samozavesti.

Mariborčani so strli Panvito. | Foto: OK Merkur Maribor Mariborčani so strli Panvito. Foto: OK Merkur Maribor

Zato je bilo vsaj na začetku v njihovih vrstah opaziti nekaj nervoze, predvsem v končnici prvega niza. V njo sta ekipi vstopili z izidom 19:19, nato pa so bili za domače usodni servisi Urbana Drvariča, ki je tudi dosegel as za vodstvo 23:20, nato je blok dosegel Dino Vinkovič, Štajerci so sicer ubranili dve zaključni žogi, več pa jim ni uspelo.

Gostje so v prvem nizu povsem zaustavili Ahmeda Ihbajrija, ki je pa je postopoma igral vse bolje in bil med najzaslužnejšimi, da je prišlo do preobrata. Drugi niz je bil sicer še izenačen, tehtnica se je na mariborsko stran obrnila šele v končnici, ko so imeli Sobočani priložnost, da se približajo na 21:22, a je njihov protinapad zaustavil Janez Kržič, kar je dokončno odločilo niz. Gostitelji so se nato sprostili in preostalih dveh nizih precej boljši. Poleg Ihbajrija se je izkazal tudi nekdanji član Panvite Uroš Pavlović, ki je svoje nekdanje soigralce spravljal v obup z bloki.