1. DOL, ženske, 15. krog

GEN-I Volley izkoristil napet derbi med Novo KBM in Calcitom

GEN-I Volley | GEN-I Volley se je tudi z drugo postavo poigral s Kemo iz Puconcev. | Foto Tine Strosar

GEN-I Volley se je tudi z drugo postavo poigral s Kemo iz Puconcev.

V 1. A DOL za ženske so v soboto odigrali le dve tekmi. Odbojkarice GEN-I Volleyja so z lahkoto opravile svojo nalogo, v domači dvorani so s 3:0 premagale Roto-Kema Puconce. Z novimi tremi točkami so samo še potrdile prvo mesto na prvenstveni razpredelnici. Zdaj imajo tri točke več kot Nova KBM Branik, ki je že v petek po velikem preobratu premagala Calcit.

Varovanke Vasje Samca Lipicerja, ki je priložnost spet ponudil nekaterim igralkam, ki med tednom niso igrale na tekmi pokala challenge, so imele težave le na začetku, ko so bile tekmice povsem enakovredne. Toda, ko je bilo potrebno so stopile na plin, s serijo desetih zaporednih točk so končale prvi niz.

V drugem nizu so ves čas nadzorovale rezultat, v tretjem pa tekmice povsem nadigrale, dopustile so njim le šest točk.

Podobno premoč ene ekipe so videli gledalci tudi v Kamniku, kjer so se proti drugi ekipi Calcita Volleyja sprehodile igralke Luke Kopra. Do neke mere je bil izenačen le drugi niz, v drugem pa so izkušenejše Koprčanke na čelu z nekdanjo reprezentantko Marino Cvetanović povsem prevladale, premoč pa zadržale tudi v tretjem.

Kamničanke vodile že z 2:0, nato pa ...

Kamničanke so v Maribor prišle s samozavestjo po zmagah v obeh letošnjih obračunih s Štajerkami. Tudi v Mariboru so bile na dobri poti, da še tretjič premagajo aktualne slovenske državne prvakinje, saj so povedle z 2:0 v nizih, imele tudi dve zaključni žogi za končno zmago, na koncu pa so se morale zadovoljiti le s točko.

”Zelo sem vesela zmage, čeprav bi lahko igrale bolje. Mislim, da smo tekmo obrnile v svojo korist, ko smo popravile igro v bloku in pritisnile na servisu. Zmaga je dobra popotnica pred tekmo z GEN-I Volleyjem in seveda bomo šle na zmago,” je po tekmi povedala blokerka bankirk Marina Kaučič.