16.10

Miran Srebrnič NK Gorica

Sobota, 2. 3. 2013, 16.10

Za začetek brez zadetkov

V uvodni tekmi spomladanskega dela nogometnega državnega prvenstva Prva liga Telekom so se nogometaši Gorice in Celja v tekmi 22. kroga razšli brez zadetkov - 0:0.

S tekmo med Gorico in Celjem se je danes začel spomladanski del sezone. Ekipi sta v zimskem prestopnem roku doživeli nekaj sprememb, poleg številnih v igralskem kadru na obeh straneh, so se Celjani predstavili tudi z novim trenerjem. Marjana Pušnika, ki je odšel na Japonsko, je zamenjal Miloš Rus. Ekipi sta se v sezoni srečali že dvakrat in se obakrat razšli z delitvijo točk, tudi tokrat tekma ni dala zmagovalca.

Pobudo so v uvodnih minutah tekme imeli Goričani, tudi medsebojni izkupiček zmag je bil na strani gostiteljev. V 12. minuti je z močnim strelom poskusil Dejan Žigon, a je bil premalo natančen. Le nekaj zatem sta bila pri žogi Welle Ndiaye in Alen Jogan, ki pa prav tako nista bila uspešna. V 19. minuti so domači na igrišču ostali le z desetimi možmi. Glavni sodnik Darko Čeferin je grob prekršek Ndiayeta kaznoval z redečim kartonom, pobudo pa so prevzeli Celjani. V 37. minuti je bil nevaren Aleksander Srdić, vendar pa je žoga le za nekaj centimetrov letela mimo goriških vrat. V sodnikovem dodatku je poskusil še Miha Zajc, vendar je bil tudi on neuspešen.

Tudi v drugem polčasu se je nadaljevala celjska ofenziva proti goriškim vratom. Vendar pa so poskusi Sebastjana Gobca, Stefana Cebaraja, Benjamina Verbiča in Mihe Zajca med 60. in 70. minuto tekme zgrešili cilj, dobro pa je svoja vrata varoval tudi Vasja Simčič.

V 75. minuti so si domači priborili prosti strel, podajo je sprejel Amedej Vetrih, z glavo streljal za las mimo desne vratnice. Nasploh so bili v tem delu tekme aktivnejši Goričani, ki so vseskozi poskušali s protinapadi, a je šepala končna realizacija. Spremembe izida na zelo izenačenem srečanju ni prinesel niti sodnikov podaljšek, na koncu sta si ekipi razdelili točke.