Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Bayern München Kevin Kampl RB Leipzig

Nedelja, 13. 12. 2020, 20.00

Nemško prvenstvo 11. krog

Kamplovi ujeli Bayern, Bayer pa je preskočil oba, Borussia odslovila trenerja, Schalke tone

Union Berlin - Bayern München | Nogometaši Bayerna so na gostovanju pri Unionu v Berlinu osvojili le točko. | Foto Reuters

Nogometaši Bayerna so na gostovanju pri Unionu v Berlinu osvojili le točko.

Kevin Kampl je z RB Leipzigom v 11. krogu bundeslige v soboto gostil Werder Bremen in zmagal, medtem ko je prvak Bayern München v Berlinu posvojil le točko proti Unionu. Bayern in Leipzig sta točkovno izenačena, na vrhu lige pa je Bayer Leverkusen, ki je v nedeljo s 4:1 odpravil Hoffenheim. Borussia Dortmund je na domači zelenici doživela hud poraz proti Stuttgartu, ki je odnesel trenerja Luciena Favreja.

Na nemški nogometni sceni že dolgo spremljajo niz slabih rezultatov Schalkeja. Ekipa iz Gelsenkirchna je z vsako tekmo bližje rekordu ekipe Tasmania Berlin, ki pred 55 leti ni zmagala na kar 31 zaporednih tekmah. Schalke je danes v 11. krogu nemške lige igral le 2:2 z Augsburgom, svoj niz tekem brez zmage pa tako podaljšal že na 27.

Današnjo tekmo pa je zasenčila huda poškodba Schalkejevega nogometaša Marka Utha. Ta je v prvem polčasu po zračnem dvoboju s Felixom Uduokhaiem in udarcu v glavo nesrečno padel in obležal nezavesten. Zdravniška ekipa mu je deset minut pomagala na igrišču, potem so ga odpeljali v bolnišnico. Schalke je še pred koncem dvoboja sporočil, da je njegovo stanje stabilno.

Favre ostal brez službe v Dortmundu

Sobotni poraz z 1:5 proti Stuttgartu v nemški nogometni ligi je sprožil trenersko menjavo pri dortmundski Borusii. Kot poroča časnik Bild, je namreč vodstvo kluba po tem porazu odslovilo trenerja Luciena Favreja. Dortmund je po šestem porazu v sezoni zdrsnil na peto mesto nemške bundeslige. Favre je bil glavni trener Dortmunda zadnji dve leti in pol. Naloge glavnega trenerja naj bi do konca sezone prevzel dosedanji pomočnik Edin Terzić.

Popoldne so menjavo uradno potrdili tudi v klubu. Sporočili so, da so končali sodelovanje s Favrejem, pa tudi z njegovim pomočnikom Manfredom Stefesom. Direktor kluba Hans-Joachim Watzke je poudaril zasluge trenerja, vendar pojasnil, da so se morali odločiti za takšen korak, če so želeli omogočiti izpolnitev ciljev. "Lucienu smo zelo hvaležni za predano delo v zadnjih dveh letih in pol. Kot strokovnjak in človek je naredil vse prav."

Na vrhu prvenstvene lestvice je zdaj Bayer Leverkusen, ki se je v nedeljo znesel nad Hoffenheimom. Ima točko več od Bayerna in Leipziga, ki sta drugi in tretji.

Sabitzer 26., Olmo 41.
Kevin Kampl (Leipzig) je igral do 46. minute tekme, v 44. pa prejel rumeni karton

Borussia Mönchengladbach : Hertha Berlin 1:1 (0:0)