Kevin Kampl Bundesliga Bayern München RB Leipzig nemško prvenstvo

Ponedeljek, 7. 12. 2020, 22.35

Nemško prvenstvo, 10. krog

Müller reševal Bayern proti Kamplovim bikom, Leverkusen ne popušča

Thomas Müller Bayern Leipzig Kampl | Na Allianz Areni sta se pomerili trenutno najboljši ekipi bundeslige. V dramatičnem srečanju sta se razšli brez zmagovalca, junak gostiteljev pa je bil dvakratni strelec Thomas Müller. | Foto Reuters

Vodilni Bayern je v sobotnem velikem derbiju 10. kroga nemškega prvenstva doma remiziral z RB Leipzigom (3:3), za katerega je od 72. minute zaigral Kevin Kampl. Rdeči biki so takrat še vodili s 3:2, a je le tri minute po vstopu edinega Slovenca, ki igra v tej sezoni v bundesligi, Thomas Müller s svojim drugim zadetkom na dvoboju postavil končni rezultat 3:3. V 10. krogu sta točko osvojili tudi obe Borussii. V nedeljo je Bayer plesal v Gelsenkirchnu in se vodilnim Bavarcem približal le na točko zaostanka. Krog se je zaključil v ponedeljek, ko je Hoffenheim s 3:1 premagal Augsburg.

Borussia Dortmund, ki mora do konca leta 2020 zaradi poškodbe igrati brez najboljšega strelca Erlinga Brauta Haalanda, je v soboto na težkem gostovanju v Frankfurtu osvojila točko, v derbiju kroga pa sta se v Münchnu Bayern in RB Leipzig razšla brez zmagovalca. Doseženo je bilo kar šest zadetkov.

Pri gostiteljih je dvakrat v polno zadel Thomas Müller, enkrat pa šele 17-letni Anglež Jamal Musiala. Vse tri podaje za zadetke Bayerna je prispeval Francoz Kingsley Coman. Pri gostih, ki jih v torek čaka odločilen spopad za napredovanje v izločilni del lige prvakov proti Manchester Unitedu, je v 72. minuti vstopil v igro tudi Kevin Kampl. Nekdanji slovenski reprezentant je s tem dokazal, da je poškodba mišice, zaradi katere je evropsko tekmo med tednom v Istanbulu odigral le uvodnih 45 minut, že preteklost.

Za Leipzig so zadeli Francoz Christopher N'kunku, Nizozemec Justin Kluivert, sin slovitega nekdanjega asa evropskega nogometa Patricka Kluiverta, in Šved Emil Forsberg.

V tej sezoni odlični Bayer se je v nedeljo poigral s Schalkejem. Krog se bo zaključil v ponedeljek z obračunom med Hoffenheimom in Augsburgom.

Petkovo uvodno dejanje 10. kroga nemškega prvenstva je postreglo z zanimivim berlinskim derbijem, ki ga je po preobratu s 3:1 dobila Hertha.