Barcelona Real Madrid Atletico Madrid špansko prvenstvo Jan Oblak Jan Oblak

Nedelja, 2. 9. 2018, 23.00

Špansko prvenstvo, 3. krog

Barcelona in Messi v velikem slogu odgovorila Realu! #video

3

Lionel Messi | Lionel Messi je dosegel svoj tretji zadetek v sezoni. | Foto Reuters

Lionel Messi je dosegel svoj tretji zadetek v sezoni.

Barcelona je v 3. krogu španskega prvenstva razbila (8:2) novinko, ekipo Huesca, in tako kot Real zabeležila tretjo zaporedno zmago. Sevilla je na zadnji tekmi kroga presenetljivo izgubila pri Betisu (0:1).

Huesca, ki sploh prvič igra med špansko elito, je že v tretji minuti povedla prek Cucha, a je le dobrih deset minut kasneje udaril Lionel Messi in z izjemnim prodorom umiril visokoleteče novince.

Barcelona se je do konca razigrala in Huesci nasula kar osem zadetkov, argentinski čarovnik se je na vrhu najboljših strelcev izenačil z vodilnim Karimom Benzemajem.

Kako je Messi izničil vodstvo Huesce:

Na prvi nedeljski tekmi je Valencia le remizirala z Levantejem, ki je vodil tako 1:0 kot tudi 2:1, na koncu pa so netopirji vseeno uspeli izenačiti.

Jan Oblak je bil dvakrat premagan

Atletico Madrid je z Janom Oblakom, ki se je zaradi poškodbe odpovedal nastopu v slovenski reprezentanci, gostoval pri Celti. Slovenski vratar je moral dvakrat po žogo v mrežo in zabeležil poraz.

Po prvem polčasu sta bili moštvi še poravnani pri začetnih 0:0, nato pa je Celta prek Gomeza in Aspasa prelisičila obrambo Atletica in za hrbet slovenskega vratarja, ki ga zaradi poškodbe ne bomo videli na delu v dresu slovenske reprezentance, spravila dve žogi.

''Poškodovani'' Jan Oblak je v soboto prvič v tej sezoni okusil grenčico poraza. | Foto: Žiga Zupan/Sportida ''Poškodovani'' Jan Oblak je v soboto prvič v tej sezoni okusil grenčico poraza. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Real Madrid je z s 4:1 na Santiagu Bernabeu premagal Leganes, ki je v prvem polčasu celo izenačil na 1:1. Zato pa so galaktiki v drugem polčasu po dveh golih Benzemaja vse postavili na ustaljene tirnice.

Tekma med Vallecanom in Athleticom iz Bilbaa je bila zaradi tehničnih težav z igriščem prestavljena.

Jan Oblak
Sportal Jan Oblak: V nobenem pismu ne piše, da sem toliko poškodovan, da trenutno ne treniram #video