Jan Oblak Jan Oblak Barcelona Atletico Madrid Real Madrid špansko prvenstvo

Real po preobratu in dveh 11-metrovkah visoko zmagal in skočil na vrh

1

Gareth Bale | Gareth Bale je po samostojnem prodoru povišal vodstvo Reala. | Foto Reuters

Gareth Bale je po samostojnem prodoru povišal vodstvo Reala.

Po Atleticu Madridu in Barceloni, ki sta zmagala v soboto, je bil v nedeljo na delu tudi Real Madrid. Pri Gironi je najprej zaostajal, potem pa dosegel preobrat in zmagal s 4:1. Tudi s pomočjo dveh enajstmetrovk. Krog se bo končal z dvema ponedeljkovima tekmama.

Atletico Madrid Jana Oblaka se je po remiju v prvem krogu španskega prvenstva svojim navijačem odkupil proti Rayu z minimalno zmago. Slovenski vratar je na drugi tekmi mrežo ohranil nedotaknjeno. Edini zadetek za Atletico je dosegel Antoine Griezmann, ki je v polno zadel v 63. minuti.

Edini gol na tekmi med Barcelono in Valladolidom je v 57. minuti dosegel Ousmane Dembele, sicer pa so imeli nogometaši veliko težav s slabo travnato podlago.

Real, ki je na začetku prve sezone brez svojega dolgoletnega prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, s klopi pa ga vodi nov trener Julen Lopetegui, je v nedeljo v Gironi zaostajal, potem pa sta mu do preobrata pomagali kar dve enajstmetrovki. Prvo je v gol spremenil kapetan Sergio Ramos, drugo Karim Benzema, ki je postavil tudi končni izid, vmes pa je z novim golom dobro formo in to, da utegne biti v prihodnosti prvo ime Reala, potrdil Gareth Bale.