15. 6. 2020,
0.01

3 leta, 10 mesecev

Thermometer Blue 0,37

špansko prvenstvo Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona Atletico Madrid La Liga Sevilla

Ponedeljek, 15. 6. 2020, 0.01

voŠpansko prvenstvo, 28. krog

Real s polnim plenom, Oblakovi remizirali

Real Madrid Eibar | Real Madrid je s 3:1 premagal Eibar in se Barceloni znova približal na dve točki. | Foto Reuters

Kolesje so v "pokoronskem" obdobju zagnali tudi španskem prvenstvu. Jan Oblak se je z Atleticom v tekmovalni ritem vrnil pri Bilbau, kjer je lovil pomembne točke v boju za ligo prvakov, a se bo moral zadovoljiti le s točko (1:1). Drugi madridski velikan Real je doma s 3:1 premagal Eibar in se vodilni Barceloni, ki je v soboto na Mallorci slavila s 4:0, približal na dve točki.

Pred španskimi prvoligaškimi klubi, pri katerih si nogometni kruh služijo številni zvezdniki svetovnega kova, slovenske barve pa kot edini zastopa vratar Atletica Jan Oblak, so naporni tedni. Po dolgem prisilnem premoru so se vrnili na zelenice, v prihodnjih 35 dneh nameravajo odigrati preostalih 11 krogov, tako da jih čaka zelo zgoščen ritem.

Atletico je na uvodni nedeljski tekmi gostoval v Bilbau, kjer je Oblak v 37. minuti klonil. Ugnal ga je Iker Muniain, a so gostje hitro odgovorili. Diego Costa je izenačil in postavil končnih 1:1. Oblakovi so tako vknjižili le točko in so šesti. Na četrtem mestu, ki še vodi v ligo prvakov je Real Sociedad, s točko več od Atletica, peti pa je Getafe.

Real Madrid je na domačem terenu že v 4. minuti načel mrežo Eibarja, z odličnim strelom z roba kazenskega prostora je bil natančen Toni Kroos. V 30. minuti je vodstvo zvišal Sergio Ramos, sedem minut pozneje pa je za +3 poskrbel Marcelo. Gostje so v drugem polčasu prek rezervista Pedra Bigasa znižali na 3:1, kar je bil tudi končni rezultat. Real zdaj za vodilno Barcelono znova zaostaja dve točki.

navijač Barcelona
Sportal Kako je to mogoče? Navijač vdrl na stadion brez navijačev ... #video

Barcelona zanesljiva na Mallorci

Barcelona je sobotno gostovanje odprla s hitrim zadetkom, v drugi minuti jo je v vodstvo popeljal Arturo Vidal. Še pred odmorom je na 2:0 zvišal Martin Braithwaite, do konca srečanja pa sta za zanesljivo zmago Kataloncev zadela še Jordi Alba in Lionel Messi. Obračun brez gledalcev je popestril navijač, ki je pretental varnostnike in se znašel na zelenici.

Vrnitev la lige z zmago Seville

Že v četrtek zvečer sta Sevilla in Betis z vročim andaluzijskim derbijem poskrbela za uvod v 28. krog, zmage pa so se veselili gostitelji. Sevilla se je z zmago v mestnem derbiju nad Betisom utrdila na tretjem mestu. Prvi nogometni obračun v Španiji po 10. marcu je minil v znamenju zaščitnih ukrepov, virtualnih pristašev in posnetega navijanja iz zvočnikov.

Nekaj ur pred tekmo je bilo pred stadionom vseeno slišati vzklike okoli 200 prisotnih navijačev Seville, ki jih je nekaj minut pred tekmo pregnalo okoli 600 predstavnikov policijskih in varnostnih enot v okolici objekta, je v četrtek zvečer poročala francoska tiskovna agencija AFP.

Pred začetkom obračuna na zelenici so se nogometaši in prisotno osebje na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan z minuto molka poklonili nekaj več kot 27 tisoč žrtvam pandemije novega koronavirusa v Španiji. | Foto: Reuters Pred začetkom obračuna na zelenici so se nogometaši in prisotno osebje na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan z minuto molka poklonili nekaj več kot 27 tisoč žrtvam pandemije novega koronavirusa v Španiji. Foto: Reuters

Policija je bila pripravljena še na večje število tako domačih kot gostujočih navijačev, a so ti upoštevali navodila klubov, naj se ne zbirajo pred stadionom v času tekme.