7. 3. 2022,
22.55

2 leti, 1 mesec

Thermometer Blue 0,04

Barcelona Sevilla FC Real Madrid La Liga špansko prvenstvo Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid

Ponedeljek, 7. 3. 2022, 22.55

Špansko prvenstvo, 27. krog

Sladka zmaga Jana Oblaka z Atleticom

Atletico Madrid | Atletico Madrid je v neposrednem obračunu za četrto mesto premagal Betis. | Foto Reuters

Atletico Madrid je v neposrednem obračunu za četrto mesto premagal Betis.

Nogometaši vodilnega Reala so v soboto po preobratu visoko premagali Real Sociedad (4:1) in prednost pred Sevillo, ki je v petek remizirala z Alavesom, povečali na osem točk. Preobrat je uprizorila tudi Barcelona in v nedeljo premagala Elche z 2:1. Katalonci so se na lestvici povzpeli na tretje mesto, Atletico pa se je z Janom Oblakom zvečer po zmagi pri Betisu v Sevilli (3:1) povzpel na četrto mesto, ki še pelje v ligo prvakov.

Goncalo Guedes, Valencia
Sportal Valencia dobila nasprotnika v finalu

Vodilni Real Madrid je v soboto navdušil občinstvo na stadionu Santiago Bernabeu. S 4:1 je premagal Real Sociedad in povišal prednost pred drugouvrščeno Sevillo, ki je v petek remizirala z Alavesom, na osem točk. Z zadetkom in podajo je izstopal Hrvat Luka Modrić, najboljši strelec la lige Karim Benzema pa je dosegel že jubilejni 20. zadetek v tej sezoni.

Nizozemec Memphis Depay je odločil zmagovalca dvoboja med Elchejem in Barcelono po strelu z bele točke. | Foto: Reuters Nizozemec Memphis Depay je odločil zmagovalca dvoboja med Elchejem in Barcelono po strelu z bele točke. Foto: Reuters

Barcelona je v nedeljo popoldan po preobratu premagala Elche. Za domače je ob koncu prvega dela zadel Fidel, Katalonci pa so do zasluženih treh točk prišli z zadetkoma Ferrana Torresa v 60. minuti ter Memphisa Depayja, ki je bil v 84. minuti natančen iz enajstmetrovke.

Simeone ostaja nočna mora Betisa

Atletico Madrid slovenskega vratarja Jana Oblaka je v derbiju 27. kroga španskega prvenstva v gosteh premagal Betis s 3:1 in proti neposrednemu tekmecu zabeležil pomembno zmago v boju za uvrstitev v evropsko ligo prvakov v naslednji sezoni.

Jan Oblak je proti Betisu zbral pet obramb. | Foto: Reuters Jan Oblak je proti Betisu zbral pet obramb. Foto: Reuters

Betis, ki je v prejšnjem krogu izgubil mestni derbi s Sevillo, nato pa se sredi tedna prvič po sezoni 2004/05 uvrstil v finale španskega pokala, kjer ga čaka Valencia, je po devetem porazu zdrsnil s tretjega na peto mesto. Prehitela sta ga Barcelona in današnji tekmec, ki je bil boljši predvsem v drugem polčasu.

Joao Felix je za Atletico dosegel dva zadetka, uvodnega že po 74 sekundah igre, drugega pa v 61. minuti. Za domače je po hudi napaki Hectorja Herrere v zaključku prvega polčasa izenačil Cristian Tello, končni izid pa je v 80. minuti postavil Thomas Lemar.

Betis je proti strategu Atletica Diegu Simeoneju v zadnjih sezonah dobil le enega od 19 dvobojev, proti štirim najboljšim ekipam v prvenstvu (Real Madrid, Barcelona, Sevilla, Atletico Madrid) pa je v tej sezoni osvojil zgolj šest od 42 možnih točk.