Rayo Vallecano Athletic Bilbao Betis Valencia španski pokal

Četrtek, 3. 3. 2022, 22.58

Španski pokal, polfinale (povratni tekmi)

Valencia dobila nasprotnika v finalu

Goncalo Guedes, Valencia | Goncalo Guedes je Valencio popeljal v veliki finale. | Foto Guliverimage

Goncalo Guedes je Valencio popeljal v veliki finale.

V sredo je postal znan prvi finalist španskega pokalnega nogometnega tekmovanja. Na Mestalli je Valencia na drugi tekmi z 1:0 ugnala Athletic Bilbao in se uvrstila v veliki finale, potem ko se je prva tekma v Baskiji končala brez zmagovalca (1:1). Mož odločitve je bil v 43. minuti tekme Goncalo Guedes.

Pierre-Emerick Aubameyang
Sportal Barcelona se je znesla nad Bilbaom, Sevilli mestni derbi

V četrtek sta se za drugo vstopnico za finale v Sevilli udarila Betis in Rayo Vallecano. Zeleno-beli so na prvi tekmi v Madridu zmagali z 2:1, tokrat pa se je srečanje končalo z remijem (1:1), kar je pomenilo, da se je napredovanja veselil Betis. Domačim je uvrstitev v finale v 92. minuti z golom za izenačenje zagotovil Borja Iglesias.