Luiz Felipe Scolari je prekinil upokojitev

Sloviti Brazilec še nima dovolj

Luiz Felipe Scolari |  Luiz Felipe Scolari bo znova sedel na trenerski stolček. | Foto Guliverimage

Luiz Felipe Scolari bo znova sedel na trenerski stolček.

Sloviti brazilski nogometni trener Luiz Felipe Scolari, svetovni prvak s selecaom leta 2002, se bo po kratki upokojitvi vrnil na klop brazilskega kluba Atletico Mineira. Trener je z ekipo podpisal pogodbo do decembra 2024, so v izjavi za javnost zapisali pri klubu iz Belo Horizonteja.

Zdaj 74-letni Felipao je napovedal svojo upokojitev konec lanskega leta, potem ko je v finalu pokala libertadores njegov Athletico Paranaense izgubil proti Flamengu iz Rio de Janeira.

Takrat je zaradi družinskih razlogov Scolari končal štiri desetletja dolgo trenersko kariero. Dvakrat je bil brazilski selektor, leta 2002 je postal svetovni prvak, leta 2014 pa je doma zabeležil neuspeh, potem ko je njegovo ekipo v polfinalu s kar 7:1 premagala Nemčija.

Bil je tudi selektor Kuvajta in Portugalske, s klubi pa je osvojil 27 naslovov, od tega je bil dvakrat prvak pokala libertadores. V Evropi je od klubov ne posebej uspešno vodil le Chelsea.

Po desetih krogih četrti

Scolari bo na trenerski klopi nasledil Argentinca Eduarda Coudeta.

Atletico Mineiro je po desetih krogih četrti v brazilskem prvenstvu s šestimi točkami zaostanka za vodilnim Botafogom in ostaja v igri za uvrstitev v osmino finala pokala libertadores.