Jan Oblak Jan Oblak Matjaž Kek Marijan Pušnik Boštjan Cesar Josip Iličić Valter Birsa Miral Samardžić Nejc Skubic Roman Bezjak Rene Krhin Robert Berić Benjamin Verbič Vid Belec Bojan Jokić Miha Mevlja

Četrtek, 27. 10. 2016, 23.45

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Kek se je spogledoval s sramoto, Bezjak in Kampl sta jo izkusila

3

Med tednom ni manjkalo nastopov slovenskih nogometnih legionarjev po vsej Evropi. V nemškem pokalu sta se nepričakovano hitro poslovila Kevin Kampl (Bayer) in Roman Bezjak (Darmstadt). Matjaž Kek (Rijeka) in Marijan Pušnik (Hajduk) sta se v četrtfinale hrvaškega pokala uvrstila težje od pričakovanj. Džengis Čavušević je v švicarskem pokalu izločil nekdanje soigralce.

Matjaž Kek je na gostovanju pri drugoligašu izpustil iz rok visoko vodstvo s tremi zadetki, na koncu pa je  za napredovanje potreboval kar 120 minut. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Matjaž Kek je na gostovanju pri drugoligašu izpustil iz rok visoko vodstvo s tremi zadetki, na koncu pa je za napredovanje potreboval kar 120 minut. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Nogometaši Rijeke v tej sezoni pod vodstvom Matjaža Keka, ki se je ta teden vpisal v zgodovino, saj je postal trener reškega kluba z najdaljšim stažem, sploh še niso izgubili. Tako je bilo tudi v sredo, ko so se uvrstili v četrtfinale hrvaškega pokalnega tekmovanja. Gostovali so pri NK Rudeš v Zagrebu, kjer sta se pomerila najboljši prvoligaški in drugoligaški klub.

Čeprav je sprva kazalo, da bo potek srečanja spominjal na dvoboj mačke z mišjo, saj je Rijeka prvi polčas dobila s prepričljivih 3:0, so gostje s Kvarnerja v nadaljevanju močno popustili. Nogometaš Rudeša Mateo Topić je s tremi zadetki, prav vse je dosegel z bele točke, izenačil na 3:3 in napet dvoboj prevesil v podaljšek. Kekova četa se je tako znašla v nenapovedanih težavah, ki pa jih je pod vodstvom nekdanjega slovenskega selektorja znala odpraviti, saj je do konca podaljška dosegla še dva zadetka in na koncu zmagala s 5:3.

Stojanović sporoča rojakoma, da bo prvak Dinamo

Mladi branilec Dinama Petar Stojanović je prepričan, da bo z Dinamo ubranil naslov. | Foto: Guliverimage/Getty Images Mladi branilec Dinama Petar Stojanović je prepričan, da bo z Dinamo ubranil naslov. Foto: Guliverimage/Getty Images Rečani imajo v prvenstvu šest točk prednosti pred zagrebškim Dinamom, ki si je napredovanje med osem najboljših v pokalu priigral že v torek. Petar Stojanović je v pogovoru za hrvaški športni dnevnik Sportske novosti rojakoma, ki vodita Rijeko in Hajduk, sporočil, da se bo na koncu sezone veselil on in osvojil nov naslov hrvaškega prvaka.

Splitski Hajduk, ki v prvenstvu za Rijeko zaostaja deset točk, se je v četrtfinale pokala uvrstil težje od pričakovanj. Izbranci Marijana Pušnika so gostovali v Solinu in uživali v toplem sprejemu navdušenih nogometnih ljubiteljev iz bližnjega mesta.

Po prvem polčasu je dišalo po senzaciji, saj je drugoligaš Solin presenetljivo povedel z 1:0, v drugem polčasu pa so Splitčani le dosegli dva zadetka in poskrbeli za pričakovan preobrat (2:1).

Morda vas iz rubrike nogomet na Siol.net zanima še:

Jan Oblak je v ponedeljek prejel nagrado za najboljšega vratarja španskega prvenstva v sezoni 2015/16. | Foto: Twitter - Voranc Jan Oblak je v ponedeljek prejel nagrado za najboljšega vratarja španskega prvenstva v sezoni 2015/16. Foto: Twitter - Voranc

Slovenski reprezentanti:

Vratarji:

Jan Oblak: Slovenski vratar je v nedeljo doživel prvi poraz v tej sezoni z madridskim Atleticom, le dan pozneje pa je na slovesnosti v Valencii prejel priznanje za najboljšega vratarja španskega prvenstva v sezoni 2015/16. Med tednom ne bo nastopil, ampak se bo pripravljal na sobotno prvenstveno srečanje z Malago.

Vid Belec: V reprezentanci ne brani, podobno velja tudi za Carpi, pri katerem je v tej sezoni branil le na eni drugoligaški tekmi. Carpi je v torek zvečer v 11. krogu druge italijanske lige v gosteh odpravil Perugio z 2:0, Štajerec pa je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce. Carpi se je na razpredelnici serie B dvignil na četrto mesto.

Jan Koprivec: Anorthosis Famagusta je v osmini finala ciprskega pokalnega tekmovanja v sredo po podaljšku strl odpr drugoligaškega kluba Othellos. Končni rezultat je bil 2:1.

Branilci:

Aljaž Struna je pomagal Carpiju do zmage pri nekdanjem prvoligaškem klubu Perugii. | Foto: Vid Ponikvar Aljaž Struna je pomagal Carpiju do zmage pri nekdanjem prvoligaškem klubu Perugii. Foto: Vid Ponikvar Bojan Jokić: Najboljši španski klubi so z izjemo madridskega Reala, ki ga zaradi nastopa na letošnjem klubskem svetovnem prvenstvu čakajo predčasne pokalne obveze, med tednom počivali. Kranjčan, ki v tej sezoni še ni zaigral za rumene podmornice, se še vedno otepa zdravstvenih težav.

Boštjan Cesar: Chievo je v sredo v 10. krogu italijanskega prvenstva doma v Veroni remiziral z Bologno (1:1). Kapetan slovenske izbrane vrste zaradi poškodbe mišice, ki jo je staknil na reprezentančni tekmi z Anglijo, ni kandidiral za srečanje.

Miha Mevlja: Ruski podprvak Rostov med tednom nima tekem. V soboto bo v prvenstvu gostoval v Permu pri Amkarju, nato pa ga v torek, 1. novembra čaka zahtevno gostovanje v ligi prvakov, ko se bo mudil pri Oblakovemu Atleticu.

Miral Samardžić: Henan Jianyje je v 29. krogu kitajskega prvenstva v sredo doma izgubil (1:2) proti moštvu Changchun Yatai, ki ga je na začetku sezone vodil nekdanji slovenski selektor Slaviša Stojanović. Samardžićev klub ni upravičil vloge favorita. Jeseničan ni kandidiral za tekmo.

Nejc Skubic: Konyaspor med tednom nima obvez, tako da si lahko nekdanji kapetan Domžal po napornih tednih neprestanih dokazovanj v Turčiji in evropski ligi malce spočije.

Dejan Trajkovski: Twente bo med tednom počival, saj je že izpadel iz nizozemskega pokalnega tekmovanja.

Aljaž Struna: Carpi je v 11. krogu druge italijanske lige v torek gostoval pri Perugii in osvojil tri točke. Zmagal je z 2:0. Primorec je na položaju desnega bočnega branilca odigral 69 minut, v sodnikovo beležko pa se je vpisal kot dobitnik rumenega kartona.

Boban Jović: Wisla iz Krakova je v torek zvečer v prvi četrtfinalni tekmi poljskega pokalnega tekmovanja gostovala pri Lechu v Poznanu in ostala neporažena (1:1). Celjan je odigral vso tekmo.

Vezisti:

Kevin Kampl: Bayer Leverkusen je v torek nepričakovano izpadel v 3. krogu nemškega pokalnega tekmovanja. Čeprav je gostoval pri tretjeligaškem klubu Sportfreunde Lotte, veljal za nespornega favorita, od 78. minute pa računal še na igralca več, se je dvoboj po podaljških končal brez zmagovalca (2:2).

Slovenski zvezni igralec je odigral vso tekmo (120 minut), nato pa so odgovornost za izvajanje kazenskih strelov prevzeli njegovi soigralci. Trem se naloga ni posrečila, tudi soimenjaku Kevinu Vollandu. Osmoljenec zadnjega srečanja nemškega prvenstva, ko je hitro prejel rdeči karton in odprt Hoffenheimu pot do zmage v Leverkusnu (0:3), je na tekmi dosegel dva zadetka, z bele točke pa ni bil dovolj natančen.

Lotte je zmagal s 6:5, Kampl pa je doživel še enega v nizu oktobrskih šokov. Po reprezentančni aferi, ki je dvignila veliko prahu, in skromnih rezultatih v bundesligi, je z Bayerjem neslavno izpadel še v pokalu.

Jasmin Kurtić (Atalanta) v dvoboju z Alessandrom Crescenzijem (Pescara). | Foto: Guliverimage/Getty Images Jasmin Kurtić (Atalanta) v dvoboju z Alessandrom Crescenzijem (Pescara). Foto: Guliverimage/Getty Images Josip Iličić: Fiorentina je v sredo zapravila priložnost, da bi se zavihtela v zgornjo polovico razpredelnice serie A. V Firencah je v deževnem vremenu gostila Crotone, pri katerem brani nekdanji vratar Gorice Alex Cordaz. Ni upravičila vloge favoritinje, saj je osvojila le točko (1:1). Igrišče je bilo zaradi močnega naliva zelo zahtevno za igro, sodnik pa je zaradi številnih težav prekinil srečanje za 18 minut. Kranjčan je odigral vso tekmo, Fiorentina pa je s tekmo manj na lestvici na 11. mestu.

Valter Birsa: Chievo je v sredo v Veroni remiziral z Bologno (1:1). Primorec, ki je v tej sezoni zbral že tri zadetke in tri podaje, je vstopil v igro v 61. minuti in sodeloval v akciji, po kateri so gostje nesrečno zatresli lastno mrežo. Chievo je na lestvici padel na deveto mesto.

Rene Krhin: Granada, ki je v španskem prvenstvu na neslavnem zadnjem mestu in v tej sezoni še pogreša zmago, bo med tednom v Španiji počivala.

Jasmin Kurtić: Atalanta je v sredo zvečer ponovno navdušila svoje navijače. Z gostovanja v Pescari, kjer so se zaradi rušilnega potresa med tekmo stresla tla, se je vrnila bogatejša za tri nove točke (1:0). Belokranjec je odigral vso tekmo, njegova ekipa pa je na lestvici serie A poskočila na visoko šesto mesto.

Benjamin Verbič: Vodilni danski prvoligaški klub Köbenhavn, ki v tej sezoni brani dvojno krono in navdušuje v ligi prvakov, je v sredo v dvoboju 3. kroga pokalnega tekmovanja zlahka opravil z drugoligaškim klubom Jammerbugt. Premagal ga je s "teniškim" rezultatom 6:1, Vojničan pa je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce.

Matic Črnic: Rijeka je v sredo gostovala v osmini finala hrvaškega pokala v Zagrebu pri vodilnem drugoligašu Rudešu in ga premagala po podaljšku s 5:3. Mariborčan, ki je prvi zadetek v tej sezoni v reškem dresu dosegel prav v pokalnem tekmovanju, je v igro vstopil v 52. minuti. Takrat je Rijeka vodila še s 3:0, a so nato gostitelji do konca rednega dela izenačili na 3:3. Mariborčan je v uvodni minuti podaljška stresel prečko Rudeša, v nadaljevanju pa je Rijeka le upravičila vlogo favorita in na koncu zmagala s 5:3.

Nik Omladič: Eintracht Braunschweig, vodilni nemški drugoligaški klub, je med tednom počival, saj je že izpadel v pokalnem tekmovanju.

Roman Bezjak je v sredo z Darmstadtom zamudil priložnost, da bi se uvrstil med 16 najboljših nemških klubov v pokalnem tekmovanju. | Foto: Guliverimage/Getty Images Roman Bezjak je v sredo z Darmstadtom zamudil priložnost, da bi se uvrstil med 16 najboljših nemških klubov v pokalnem tekmovanju. Foto: Guliverimage/Getty Images

Napadalca:

Robert Berić: Saint Etienne med tednom počiva, saj se bo ligaškemu pokalnemu tekmovanju pridružil šele sredi decembra, ko bodo potekali dvoboji osmine finala. Pomeril se bo proti zmagovalcu obračuna med Nancyjem in Caenom. Zadnjega je premagal v zadnjem prvenstvenem srečanju, na katerem je Krčan sedel na klopi za rezervne igralce.

Roman Bezjak: Korošcu se je ponudila edinstvena priložnost, da bi prekinil strelski post. Odkar se je iz Rijeke preselil v nemško bundesligo, sploh še ni zadel v polno. Podobno je bilo tudi v 2. krogu nemškega pokala. Čeprav je Darmstadt v sredo gostoval pri četrtoligaškem klubu Astoria Walldorf, se je domov vračal sklonjenih glav. Izgubil je z 0:1. Bezjak je vstopil v igro na začetku drugega polčasa, a je ostalo pri vodstvu in končni zmagi gostiteljev.

Na seznamu so nogometaši, ki jih je selektor Srečko Katanec vpoklical za zadnji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 proti Slovaški (1:0) in Angliji (0:0).

Preostali nogometaši:

Igralec

Liga

Tekma

Podatki

Jon Goran Stanković (Huddersfield Town) Anglija, 2. liga Med tednom nima tekme.
Timi Max Elšnik (Derby County) Anglija, 2. liga Med tednom nima tekme.
Haris Vučkić (Bradford) Anglija, 3. liga Med tednom nima tekme.
Tadej Trdina (Wolfsberger) Avstrija, 1. liga Med tednom nima tekme.
Rajko Rep (LASK Linz) Avstrija, pokal, osmina finala Amstetten : LASK Linz 3:4 po podaljških Igral je 68 minut.
Patrik Eler (Wacker Innsbruck) Avstrija, 2. liga Med tednom nima tekme.
Željko Filipović (Mechelen) Belgija, 1. liga Anderlecht : Mechelen 2:0 Igral je vso tekmo.
Stefan Smiljanić (Metalleghe Jajce) BiH, 1. liga Med tednom nima tekme.
David Poljanec (Karmiotissa) Ciper, pokal, osmina finala Karmiotissa : Ayia Napa 3:1
Denis Petrić (Angers) Francija, ligaški pokal, osmina finala Nantes : Angers 2:1 Branil je vso tekmo.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, pokal, osmina finala Bjelovar : Dinamo 1:2 Odigral je vso tekmo in prejel rumeni karton.
Dalibor Stevanović (Slaven Belupo) Hrvaška, pokal, osmina finala Novigrad : Slaven Belupo 0:1 Odigral je vso tekmo.
Siniša Anđelković (Palermo) Italija, 1. liga Palermo : Udinese 1:3 Ni igral, ostal je na klopi.
Samir Handanović (Inter Milano) Italija, 1. liga Inter : Torino 2:1 Branil je vso tekmo.
Luka Krajnc (Sampdoria) Italija, 1. liga Juventus : Sampdoria 4:1 Ni igral, ostal je na klopi.
Armin Bačinović (Ternana) Italija, 2. liga Avellino : Ternana 1:0 Igral je 75 minut.
Gregor Bajde (Novara) Italija, 2. liga Novara : Bari 1:0 Igral je 62 minut.
Rene Mihelič (Hapoel Ra'anana) Izrael, 1. liga Med tednom nima tekme.
Nejc Pečnik (Omiya Ardija) Japonska, 1. liga Med tednom nima tekme.
Branko Ilić (Urawa Reds) Japonska, 1. liga Med tednom nima tekme.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Japonska, 1. liga Med tednom nima tekme.
Roki Štraus (Yokohama) Japonska, 2. liga Med tednom nima tekme.
Dejan Djermanović (Zetsyju) Kazahstan, 1. liga, liga za obstanek Med tednom nima tekme.
Vito Plut (Birkirkara) Malta, 1. liga Med tednom nima tekme.
Žiga Kastrevec (St. Andrews) Malta, 1. liga Med tednom nima tekme.
Martin Milec (Roda JC) Nizozemska, 1. liga Med tednom nima tekme.
Dominic Maroh (Köln) Nemčija, pokal, 2. krog Köln : Hoffenheim 2:1 po podaljšku V igro je vstopil v 98. minuti.
Mišo Brečko (Nürnberg) Nemčija, pokal, 2. krog Nürnberg : Schalke 2:3 Odigral je vso tekmo in prejel rumeni karton.
Tim Matavž (Nürnberg) Nemčija, pokal, 2. krog Nürnberg : Schalke 2:3 Odigral je vso tekmo.
Goran Šukalo (München 1860) Nemčija, pokal, 2. krog Würzburger Kickers : München 1860 3:4 po 11-m Ni kandidiral za tekmo.
Zlatko Dedić (Paderborn) Nemčija, 3. liga Med tednom nima tekme.
Denis Popović (Wisla Krakov) Poljska, pokal, četrtfinale, 1. tekma Lech Poznan : Wisla Krakov 1:1 Igral je vso tekmo.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga Med tednom nima tekme.
Saša Aleksander Živec (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga Med tednom nima tekme.
Alen Ploj (Bytovia Bytow) Poljska, pokal, četrtfinale, 1. tekma Bytovia Bytow : Arka Gdynia 2:1 Odigral je 72 minut.
Matic Žitko (Olimpia Grudziadz) Poljska, 2. liga Med tednom nima tekme.
Ažbe Jug (Sporting Lizbona) Portugalska, 1. liga Med tednom nima tekme.
Ivica Guberac (Himki) Rusija, 2. liga Med tednom nima tekme.
Gregor Balažic (Partizan Beograd) Srbija, pokal, osmina finala Žarkovo : Partizan 0:2 Ni igral.
Domen Črnigoj (Lugano) Švica, pokal, osmina finala Aarau : Lugano 2:0 Igral je vso tekmo.
Andraž Šporar (Basel) Švica, pokal, osmina finala Tuggen : Basel 1:4 Igral je vso tekmo.
Džengis Čavušević (Zürich) Švica, pokal, osmina finala Zürich : St. Gallen 2:1 Igral je vso tekmo, prispeval podajo za prvi gol in prejel rumeni karton.
Nejc Mevlja (Schaffhausen) Švica, 2. liga Med tednom nima tekme.
Matic Fink (Rizespor) Turčija, pokal, 3. krog Rizespor : Fethiyespor 3:0 Igral je vso tekmo.
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Turčija, pokal, 3. krog Aydinspor : Antalyaspor 1:0
Dejan Lazarević (Karabükspor) Turčija, 1. liga Med tednom nima tekme.
Rajko Rotman (Istanbul Basaksehir) Turčija, 1. liga Med tednom nima tekme.