10. 10. 2022,
23.01

1 leto, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,30
Lovro Štubljar Empoli Inter Atalanta AC Milan Samir Handanović Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 10. 10. 2022, 23.01

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 9. KROG

Milanu derbi z Juventusom, Pušnik navijal za Bijola in Udinese

Milan - Juventus, Fikayo Tomori | Fikayo Tomori je zabil prvi gol za Milan na derbiju z Juventusom. Rdeče-črni so zmagali z 2:0. | Foto Reuters

Fikayo Tomori je zabil prvi gol za Milan na derbiju z Juventusom. Rdeče-črni so zmagali z 2:0.

Milanski Inter je z drugim golom Edina Džeka v 75. minuti prišel do zmage nad Sassuolom z 2:1. Slovenski vratar Samir Handanović je bil na klopi. To je Interjeva peta zmaga na devetih tekmah italijanske serie A. V derbiju devetega krog italijanskega prvenstva je Milan doma z 2:0 odpravil torinski Juventus.

Matjaž Kek
Sportal To bi bila skupina in pol! Slovenija za Euro 2024 proti Hrvaški in Srbiji?

V derbiju kroga sta se v soboto na San Siru pomerila Milan in Juventus, zmage z 2:0 pa so se veselili domači. Prvi gol na tekmi je tik pred koncem prvega polčasa prispeval Britanec Fikayo Tomori, za končni izid 2:0 je v 54. minuti poskrbel Španec Brahim Diaz.

Edin Džeko je zabil odločilni gol na tekmi Interja s Sassuolom. | Foto: AP / Guliverimage Edin Džeko je zabil odločilni gol na tekmi Interja s Sassuolom. Foto: AP / Guliverimage

Inter, pri katerih Samir Handanović ni branil, je povedel v 44. minuti, ko je po podaji Denzela Dumfriesa prvič zadel Edin Džeko. Davide Frattesi ml. je v 60. minuti izenačil, za tri točke gostov pa je poskrbel Džeko s svojim drugim golom na tekmi.

V času nedeljskega kosila je Empoli (Petar StojanovićLovro Štubljar) gostoval pri Torinu in osvojil točko ob remiju z 1:1, Udinese s Sandijem Lovrićem in Jako Bijolom, ki se je v prejšnjem krogu vpisal med strelce, pa je igral 2:2 z Atalanto. Tekmo si je v Vidmu v vlogi navijača ogledal slovenski trener Marijan Pušnik.

Italijansko prvenstvo, 9. krog:

Sobota, 8. oktober:
Sassuolo : Inter 1:2 (0:1)
Samir Handanović (Inter) je bil na klopi.

AC Milan : Juventus 2:0 (1:0)
Bologna : Sampdoria 1:1 (1:0)

Nedelja, 9. oktober:
Torino : Empoli 1:1 (0:0)
Petar Stojanović (Empoli) je v igro vstopil v 78. minuti, poškodovanega Lovra Štubljarja (Empoli) ni bilo v kadru.
Monza : Spezia 2:0 (1:0)
Salernitana : Hellas 2:1 (1:0)
Udinese : Atalanta 2:2 (0:1)
Jaka Bijol je odigral celotno tekmo, Sandi Lovrić do 60. minute (oba Udinese).
Cremonese : Napoli 1:4 (0:1)
Roma : Lecce 2:1 (1:1)