16. 5. 2022,
23.02

1 leto, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,07

Josip Iličić Petar Stojanović Leo Štulac AC Milan Rok Vodišek Domen Črnigoj serie A italijansko prvenstvo Samir Handanović Inter

Ponedeljek, 16. 5. 2022, 23.02

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 37. KROG

Handanovićevi še naprej dihajo za ovratnik Milanu, Juventus zapravil vodstvo

Samir Handanović, Inter | Samir Handanović je z Interjem prišel do nove zmage. | Foto Guliverimage

Samir Handanović je z Interjem prišel do nove zmage.

Nogometaši Milana so v predzadnjem 37. krogu italijanskega državnega prvenstva z 2:0 premagali Atalanto, ki še vedno ne računa na Josipa Iličića, in so le še korak oddaljeni od 19. naslova prvaka. A z zmago je ohranitev upov na naslov ohranil tudi Inter Samirja Handanovića, ki je s 3:1 odpravil Cagliari in za vodilnim Milanom še naprej zaostaja dve točki. Odločitev o prvaku bo tako padla v zadnjem krogu. Na zadnji tekmi kroga je Juventus, ki si je zagotovil četrto mesto, gostil Lazio in zapravil prednost 2:0, Laziu je točko za remi 2:2 v sodnikovem dodatku zagotovil Sergej Milinković Savić.

Inter Milan
Sportal Inter dvignil pokal v Italiji, Juventus padel šele po podaljšku

Za Milan je bil v 56. minuti najprej natančen Rafael Leao, v 75. pa je za končnih 2:0 zadel Theo Hernandez. Milan ima pred zadnjim krogom dve točki prednosti pred mestnim rivalom Interjem Samirja Handanovića, ki je s 3:1 na Sardiniji odpravil Cagliari. Za zmago črno-modrih je v 25. minuti najprej zadel Matteo Darmian, v 51. in 85. minuti pa se je pod 20. in 21. gol v tej sezoni podpisal Lautaro Martinez. Za Cagliari, ki se krčevito bori za obstanek in za trenutno 17. Salernitano zdaj zaostaja dve točki, je bil v 54. minuti natančen Haralampos Likojanis.

V zadnjem krogu bo sicer Inter gostil Sampdorio, Milan pa odhaja k Sassuolu.

Nogometaši AC Milan so pred tekmo doživeli velik sprejem domačih navijačev. | Foto: Reuters Nogometaši AC Milan so pred tekmo doživeli velik sprejem domačih navijačev. Foto: Reuters

Napoli je danes gladko s 3:0 odpravil Genoo, pri kateri je slovenski vratar Rok Vodišek sedel na klopi za rezerve. Genoa je s tem dokončno izpadla v drugo ligo, Lorenzo Insigne pa je na svoji 433. tekmi za Neapeljčane prispeval 122 gol na svoji zadnji domači tekmi na stadionu Diega Maradone v dresu Napolija.

V soboto je Empoli, pri katerem je Petar Stojanović igral celo tekmo, Leo Štulac pa ni dobil priložnosti, na domačem terenu remiziral s Salernitano (1:1), pri kateri je Vid Belec sedel na klopi za rezerve. Venezia Domna Črnigoja pa se je z enakim izidom razšla z Romo in se tako kot Genoa že poslovila od možnosti za obstanek.

Italijansko prvenstvo, 37. krog:

Sobota, 14. maj:
Empoli : Salernitana 1:1 (1:0)
Perotti (Salernitana) je v 84. minuti zapravil 11-m.
Petar Stojanović (Empoli) je igral celo tekmo, Leo Štulac (Empoli) je sedel na klopi za rezerve; Vid Belec (Salernitana) je sedel na klopi za rezerve.

Udinese : Spezia 2:3 (1:2)

Verona : Torino 0:1 (0:1)

AS Roma : Venezia 1:1 (0:1)
Domen Črnigoj (Venezia) je igral do 80. minute.